Premierowy niewypał w PS Plus. Gra trafiła do subskrypcji i po 2 miesiącach straciła 94% graczy

PS Plus

Od czasu do czasu w PS Plus pojawiają się premierowe nowości. Tak też było dwa miesiące temu, bowiem w kwietniowej ofercie zadebiutowało Meet Your Maker. Mimo że z początku produkcja okazała się niemałym hitem i szybko zyskała wielu graczy, tak dzisiaj niemal nikt w nią już nie gra. To jeden z najbardziej „bolesnych” spadków ostatnich miesięcy.

Premiera Meet Your Maker w PS Plus nie zapewniła grze długotrwałej popularności

Zwiastun Meet Your Maker

W kwietniu do oferty PS Plus Essential trafiło m.in. Meet Your Maker – sieciowa gra akcji od twórców Dead by Daylight. Jak zauważył serwis TrueTrophies, mimo iż produkcja zaliczyła solidny start, to zaledwie 2 miesiące od debiutu w abonamencie Sony straciła ona aż 94% graczy. Analiza została przeprowadzona na próbie 2,9 miliona kont PlayStation Network.

Cała sytuacja doskonale pokazuje, że abonamenty takie jak PS Plus czy Xbox Game Pass w istocie mogą napędzić początkowe zainteresowanie, ale niekoniecznie utrzymać graczy przy konkretnej grze na dłuższą metę. Doskonałym tego dowodem jest właśnie opisywane Meet Your Maker, a także Redfall ze stajni Xboxa – tutaj sytuacja wygląda jeszcze gorzej, bo o grze Arkane Studios wszyscy zapomnieli po zaledwie dwóch tygodniach od premiery.

Przeczytaj też: Najlepsze gry point and click

Kup PlayStation 5

W każdym razie, twórcy Meet Your Maker z pewnością mają teraz niezbyt ciekawy czas. Gra zbiera dość mieszane recenzje, ale na pewno nie jest to niewypał na miarę Redfall – aż dziw bierze, że tylu graczy zdecydowało się zrezygnować z zabawy w tej grze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.