Wszyscy zapomnieli o Redfall po 2 tygodniach od premiery. Produkcję ogrywa 131 osób na Steamie

Redfall

Redfall to produkcja Arkane Studios, której premiera odbyła się 2 maja 2023 roku. Debiut nie należał do udanych, a tytuł zebrał w większości negatywne komentarze i znalazł się na niechlubnej liście 100 najgorszych gier na Steamie. Nie powinien więc dziwić fakt, że zaledwie po 2 tygodniach od wydania Redfall był ogrywany przez zaledwie 351 graczy w ciągu ostatnich 24 godzin.

Redfall stracił graczy na Steamie oraz Xboxach – prawie nikt w niego nie gra

Redfall po bardzo kiepskim starcie miał otrzymać aktualizacje, które usprawnią rozgrywkę oraz poprawią jej płynność, wszak wydajność na poziomie 30 klatek na sekundę na Xboxach w dniu premiery oburzyła graczy. Niestety, w ciągu dwóch tygodni otrzymaliśmy zaledwie jednego, niewielkiego patcha, który nie zmazał wszystkich błędów, z jakimi zmagali się użytkownicy. Tymczasem, jak możemy zauważyć, na Steamie produkcja Arkane Studios jest ogrywana przez zaledwie 131 osób na moment pisania tego tekstu. Natomiast w ciągu ostatniej doby było to 351 graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Exclusive Microsoftu również wypada blado w statystykach Xboxa. Biorąc pod uwagę, że Redfall miał być naprawdę sporą premierą w tym roku, to 31 miejsce na liście najchętniej ogrywanych produkcji na konsolach, nie świadczy za dobrze. Arkane Studios może się mierzyć ze sporym problemem w związku z utratą graczy, gdyż będzie się to wiązało ze sporym spadkiem zysków.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie opinie oraz problemy, z jakimi mierzy się produkcja od Arkane Studios, sytuacja ze spadkiem graczy nie powinna dziwić. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że w Polsce Redfall nie znajduję się nawet w pierwszej 50 najchętniej ogrywanych tytułów.

Zobacz też: Najlepsze kamerki samochodowe

Na koniec przypomnijmy, że Redfall jest dostępny w ramach usługi Xbox Game Pass, a samo Arkane Studios rozpoczyna już pracę nad kolejną grą AAA.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.