Wszyscy zapomnieli o Redfall po 2 tygodniach od premiery. Produkcję ogrywa 131 osób na Steamie

Redfall

Redfall to produkcja Arkane Studios, której premiera odbyła się 2 maja 2023 roku. Debiut nie należał do udanych, a tytuł zebrał w większości negatywne komentarze i znalazł się na niechlubnej liście 100 najgorszych gier na Steamie. Nie powinien więc dziwić fakt, że zaledwie po 2 tygodniach od wydania Redfall był ogrywany przez zaledwie 351 graczy w ciągu ostatnich 24 godzin.

Redfall stracił graczy na Steamie oraz Xboxach – prawie nikt w niego nie gra

Xbox has stated they are committed to fixing Arkane's Redfall. About that…

The game has just around 200 players now on Steam.

It also has dropped to the 31st most-played Xbox game… just two weeks after launch. Ouch. 😬 pic.twitter.com/2g7ICVZi3z

— Michael (@LegacyKillaHD) May 18, 2023

Xbox has stated they are committed to fixing Arkane's Redfall. About that…

The game has just around 200 players now on Steam.

It also has dropped to the 31st most-played Xbox game… just two weeks after launch. Ouch. 😬 pic.twitter.com/2g7ICVZi3z

— Michael (@LegacyKillaHD) May 18, 2023

Redfall po bardzo kiepskim starcie miał otrzymać aktualizacje, które usprawnią rozgrywkę oraz poprawią jej płynność, wszak wydajność na poziomie 30 klatek na sekundę na Xboxach w dniu premiery oburzyła graczy. Niestety, w ciągu dwóch tygodni otrzymaliśmy zaledwie jednego, niewielkiego patcha, który nie zmazał wszystkich błędów, z jakimi zmagali się użytkownicy. Tymczasem, jak możemy zauważyć, na Steamie produkcja Arkane Studios jest ogrywana przez zaledwie 131 osób na moment pisania tego tekstu. Natomiast w ciągu ostatniej doby było to 351 graczy.

Exclusive Microsoftu również wypada blado w statystykach Xboxa. Biorąc pod uwagę, że Redfall miał być naprawdę sporą premierą w tym roku, to 31 miejsce na liście najchętniej ogrywanych produkcji na konsolach, nie świadczy za dobrze. Arkane Studios może się mierzyć ze sporym problemem w związku z utratą graczy, gdyż będzie się to wiązało ze sporym spadkiem zysków.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie opinie oraz problemy, z jakimi mierzy się produkcja od Arkane Studios, sytuacja ze spadkiem graczy nie powinna dziwić. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że w Polsce Redfall nie znajduję się nawet w pierwszej 50 najchętniej ogrywanych tytułów.

Zobacz też: Najlepsze kamerki samochodowe

Na koniec przypomnijmy, że Redfall jest dostępny w ramach usługi Xbox Game Pass, a samo Arkane Studios rozpoczyna już pracę nad kolejną grą AAA.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.