Prezes Ubisoftu komentuje ostatnie plotki w sprawie Xboxa

Xbox logo

Ostatnio pojawiły się doniesienia, jakoby Xbox zmierzał w kierunku multiplatformowości. O sprawę tę został zapytany także prezes Ubisoftu. Podczas spotkania z inwestorami nie ujawnił wiele, ale pokusił się za to o drobną opinię.

Yves Guillemot komentuje plotki ws. Xboxa i multiplatformowości

ubisoft logo
Ubisoft

Ubisoft zaprezentował niedawno wyniki finansowe za czwarty kwartał roku finansowego. Częścią wydarzenia była także konferencja z prezesem Ubisoftu Yvesem Guillemotem.

Nie uniknął on pytania także o ostatnie plotki w sprawie Xboxa. O kwestię tę zapytał jeden z dziennikarzy:

Jeżeli chodzi o plotki w sprawie Microsoftu, nie możemy tego skomentować. Zdecydują to, co będzie dla nich najlepsze. Warto zauważyć, że Activision Blizzard był wieloplatformowy, więc miałoby to wpływ na branżę, ale niewielki.

Yves Guillemot

Wydaje się, że właśnie przypadek Activision Blizzard interesuje Guillemota najbardziej. Przypomnijmy bowiem, że Ubisoft podpisał jakiś czas temu umowę z Microsoftem, która dotyczyła praw do streamowania gier tego studia w chmurze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto także wspomnieć, że w przeszłości CEO Ubisoftu przyjął fuzję Microsoftu i Activision Blizzard z zadowoleniem. Niestety nie zdradził nam on zbyt wiele na temat tego, co może się dziać w przypadku obecnych pogłosek dotyczących Xboxa.

A te są dosyć ważne, bo dotyczą najgłośniejszych marek z portfolio „Zielonych”. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że m.in. Starfield czy Gears of War mogą trafić na konkurencyjne platformy.

Oczywiście nie wiemy jeszcze, czy to prawda. Dowiemy się tego zapewne w przyszłym tygodniu, gdy to odbędzie się specjalne wydarzenie biznesowe Xboxa.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.