Producent Baldur’s Gate 3 dołącza do zespołu odpowiedzialnego za Fable! Ex Xboxa zapowiada się coraz lepiej

Baldur's Gate 3 Fable

Wrześniowy pokaz Xbox Game Showcase otwarła prezentacja Fable, która zachwyciła zdecydowaną większość entuzjastów konsol od Microsoftu. To, co szczególnie zwróciło uwagę graczy, to przede wszystkim kwestia grafiki, która zapowiada się wręcz niewiarygodnie dobrze. Teraz zaś ekipa Playground Games odpowiedzialna z tę produkcję doczekała się bardzo silnego wsparcia w postaci niezwykle doświadczonego dewelopera.

Jeden z deweloperów Baldur’s Gate 3 dołączył do ekipy tworzącej Fable

Fable — trailer

Mowa o Ryanie Clarku, który dołączył do przeszedł do Playgroud Games z Larian Studios. Oznacza to, że mowa o deweloperze, który brał czynny udział w produkcji jednego z najlepszych tytułów bieżącego roku, a więc Baldur’s Gate 3. Deweloper w nowym studiu przejmie posadę starszego producenta, który odpowiadać będzie za nadchodzące Fable.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę ogłosić, iż zaczynam nową pozycję jako starszy producent w Playground Games! Nie mogę się doczekać współpracy ze wszystkim [członkami studia]!

Ryan Clark

Clark w belgijskim studiu pełnił funkcję producenta animacji, a w przeszłości był współproducentem gier z serii FIFA. Dodatkowo spędził on trzy lata w Gamelofcie, gdzie brał udział przy produkcji gier z serii Asphalt czy Disney Speedstorm.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Nie da się ukryć, że jest zatrudnienie tak doświadczonego i uznanego dewelopera przez Playground Games uznać można za spory sukces. Zapewne obecność Clarka w ekipie odpowiedzialnej za Fable pozytywnie wpłynie na ostateczny kształt tej produkcji. Tym bardziej warto oczekiwać premiery tego exa od Microsoftu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.