Dysk SSD w PlayStation 5 jest „przełomowy”. Reżyser gry Tekken komentuje moc konsoli Sony

PlayStation 5

Bandai Namco od wielu tygodni prowadzi akcję promocyjną swojej najnowszej bijatyki — Tekken 8, prezentując kolejne postacie. Oficjalna data premiery nie została jednak potwierdzona, ale wstępnie wiemy, że debiut ósmej części serii ma nastąpić w roku fiskalnym 2023. Tymczasem Katsuhiro Harada udzielił wywiadu dla magazynu PLAY, w którym chwali dysk SSD PlayStation 5, a także zapowiedział, że Tekken 8 ma wykorzystać jego pełną moc.

Reżyser serii Tekken chwali dysk SSD PlayStation 5

Zwiastun Tekken 8 prezentujący Lili Reveal

Pod koniec marca informowaliśmy, że Square Enix chce wykorzystać w Final Fantasy XVI pełną moc, jaką daje dysk SSD w PlayStation 5. Hiroshi Takai w wywiadzie opisywał, że jest zaskoczony szybkością dysku, a także możliwościami, jakie daje najnowsza konsola od Sony. Teraz do dyrektora głównego Square Enix dołączył Kasuhiro Harada, który również skomentował moc oraz szybkość dysku SSD w PlayStation 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według mężczyzny dysk SSD znajdujący się w PlayStation 5 jest prawdziwym przełomem dla obecnej generacji sprzętów. Jak zaznaczył Harada, dzięki prędkości dysku gracze będą mogli szybciej dołączać do walk, co „najbardziej wpłynie na doświadczenia użytkowników”. Dodatkowo podkreślił, że Tekken 8 ma wykorzystać pełnię możliwości, jakie daje PlayStation 5.

Katsuhiro Harada oficjalnie potwierdził w wywiadzie, że Tekken 8 da możliwość rozgrywki międzyplatformowej. Ponadto zaznaczył, że produkcja będzie korzystać z technologii rollback netcode, która ma zmniejszać opóźnienia między graczami.

Zobacz też: Najlepsze gry z crossplayem

Na koniec przypomnijmy, że Tekken 8 zmierza na PlayStation 5, Xboxy Series X|S oraz komputery osobiste. Premiery możemy się spodziewać w roku fiskalnym 2023.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.