Microsoft uważa, że Sony powinno oferować swoje gry w PS Plus na premierę

PS Plus Logo

Nie tak dawno temu Sony stwierdziło, że oferowanie gier w Game Passie na premierę jest antykonkurencyjne. Niedługo później Microsoft przygotował obszerną odpowiedź na zarzuty Sony, w której wytknięto firmie hipokryzję, zarzucając jej m.in. opłacanie deweloperów, aby ci nie wrzucali swoich gier do Game Passa. Teraz Microsoft dodał, że Sony zyskałoby na podobnej strategii, polegającej na umieszczaniu gier first-party na premierę w odświeżonym PS Plusie.

REKLAMA

Gry na premierę w PS Plus to strzał w dziesiątkę wg Microsoftu

Xbox Game Pass i nowe PlayStation Plus
Xbox Game Pass i nowy PS Plus

W dokumencie dla brazylijskiego organu nadzorczego redakcja Kotaku dokopała się bardzo ciekawego zapisu od samego Microsoftu. W odpowiedzi na zarzuty Sony firma przyznała:

„Sony może jeszcze bardziej wykorzystać wysoką jakość swoich gier, udostępniając je w PlayStation Plus w dniu premiery. Taka strategia może być w stanie szybko przyspieszyć wzrost bazy użytkowników usługi w odpowiedzi na konkurencyjną presję Game Pasa (lub jakiejkolwiek innej usługi), jednak taka [strategia] nie została przyjęta przez Sony, nawet jeśli chodzi o nowy i zaktualizowany PlayStation Plus. Takie posunięcie Sony mogłoby uczynić PlayStation Plus jeszcze bardziej atrakcyjnym, aby móc rywalizować ze strategiami konkurencyjnych wydawców gier – z korzyścią dla graczy.”

Przeczytaj też: Mody do FS 22

Innymi słowy, Microsoft stwierdził, że Sony powinno oferować swoje gry w PS Plus Extra i Premium na premierę, co według Amerykanów przyniosłoby korzyść samym Japończykom, jak i graczom. W tym miejscu warto przypomnieć, że swojego czasu Sony stwierdziło, iż dodawanie gier first-party na premierę do subskrypcji byłoby nieopłacalne i firma nie zamierza podążyć tą ścieżką. Jak widać, zdania ekspertów są podzielone.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!