PS5 nie jest w stanie odpalić klasyków z nowego PS Plus w rozdzielczości 4K

PS Plus

Nowy PS Plus jest już dostępny w Azji, lecz jego premiera wywołała sporo kontrowersji. Wszystko za sprawą niecodziennej sytuacji z dopłacaniem za droższe warianty odświeżonej usługi Sony, która finalnie doczekała się szczęśliwego zakończenia. Oberwało się firmie w międzyczasie również za niestaranne przygotowanie klasyków.

REKLAMA

Klasyki w nowym PS Plus nie grzeszą jakością na PS5

Test klasyków na PS5

Oprócz tematu związanego z niską ilością FPS-ów w niektórych tytułach z pierwszego PlayStation czy PSP pojawiła się także kwestia samej rozdzielczości. Niezawodny YouTuber ElAnalistaDeBits, który zajmuje się przygotowywaniem analiz powiązanych z grami wideo, wziął na warsztat PS Plus Premium i postanowił sprawdzić, jak działają starsze tytuły na PS5 i PS4.

Autor wyżej umieszczonego materiału twierdzi, że kultowe produkcje z PS1 działają na PS5 w rozdzielczości 1440p, a dokładniej w 1920×1440, aby tym samym mogły zostać dostosowane do proporcji ekranu 4:3. Nie licząc tej informacji, tytuły te działają identycznie, co na oryginalnej konsoli Sony. Oznacza to, że nie możemy liczyć na żadną zwiększoną wydajność na PS5. Z kolei gry z PS2 dostępne w PS Plus Premium uruchamiają się jedynie w rozdzielczości 720p.

Ponadto klasyki z lat 90. „na papierze” również działają w 1440p na zwykłym PlayStation 4, ale przez to, że nie jest to standardowa rozdziałka konsoli, w istocie odbiorcy są skazani na automatycznie zmniejszaną rozdzielczość do wartości Full HD (1080p).

Sprawdź także: Wybrane gry Sony na PC z wynikami sprzedażowymi

Klasyki dostępne w PS Plus Premium nie działają wyśmienicie. Wydaje się, że technologię wstecznej kompatybilności Sony mogło bardziej dopracować. A co Wy o tym myślicie?

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!