PS Plus Premium jednak również w Polsce. Sony wprowadza granie w chmurze do naszego kraju

PlayStation Plus logo

Pod koniec marca Sony oficjalnie zaprezentowało nowe PlayStation Plus, a następnego dnia Microsoft celnie wypunktował usługę swojego konkurenta. Propozycja japońskiej firmy składa się z czterech progów cenowych, z których każdy różni się oferowanymi benefitami. W Polsce z początku PS Plus Premium miało być niedostępne, ale Sony najwyraźniej zmieniło zdanie, bo z najwyższego pakietu umożliwiającego m.in. granie w chmurze jednak skorzystają również polscy gracze. To świetne wieści dla wielu fanów PlayStation, choć gorsze dla Microsoftu i jego Game Passa Ultimate.

PS Plus Premium w Polsce, czyli granie w chmurze od Sony

Nowe PlayStation Plus
PlayStation Plus

Firma Sony zaktualizowała post na swoim blogu, dodając do niego wzmiankę o kolejnych krajach, w których PlayStation Plus Premium będzie dostępne. Poza Bułgarią, Chorwacją, Czechami, Grecją, Węgrami, Maltą, Cyprem, Rumunią, Słowacją i Słowenią na liście znalazła się również Polska. To z kolei oznacza, że polscy gracze posiadający konsole Sony w końcu będą mogli uruchamiać gry w chmurze. Jednocześnie nie będzie trzeba zadowalać się półśrodkami w postaci PS Plus Deluxe, czyli odpowiednika PS Plus Premium dla krajów, w których Sony nie zdecydowało się udostępnić streamingu.

Przeczytaj też: Wyniki sprzedaży Dying Light 2

W Europie za PlayStation Plus Premium przyjdzie nam zapłacić €16.99 miesięcznie, €49.99 kwartalnie lub €119.99 rocznie. Polskie ceny na razie nie są znane, ale zapewne poznamy je bliżej 22 czerwca 2022 roku, kiedy to nowe PlayStation Plus zadebiutuje w krajach Starego Kontynentu. Usługa Sony w najwyższym pakiecie będzie pełnoprawnym konkurentem dla Xbox Game Pass Ultimate, ale jej biblioteka gier również na razie pozostaje wielką niewiadomą. W każdym razie z niecierpliwością czekamy na premierę, bo dla graczy konkurencja na rynku to zawsze dobra rzecz.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z