PS5 otrzymało kolejną aktualizację systemu. Sony postanowiło jednak na dość nietypowy ruch

PlayStation 5

Sony przyzwyczaiło posiadaczy swoich konsol do w miarę regularnych aktualizacji oprogramowania, które najczęściej gwarantują dostęp i obsługę wielu nowych opcji. Czasem jednak są to dość ubogie łatki i nie zmieniają one zbyt wiele, a raczej nastawione są na lepszą wydajność i stabilność systemu. Najnowsze uaktualnienie jest jednak dość nietypowe i ciężko stwierdzić, co ono dokładnie robi.

Nowa aktualizacja PS5 trafia do użytkowników, lecz Sony nie podaje żadnych szczegółów

PS5 DualSense
PS5 i DualSense

Najnowszy firmware dedykowany konsolom PlayStation 5 o sygnaturach 23.02-08.20.02.06 jest już dostępna do pobrania. Rozmiarami odbiega ona nieco od dwóch ostatnich aktualizacji, bo waży jedynie 851,3 MB; wrześniowa i październikowa aktualizacje ważyły około 1,1 GB.

Tajemnicze jest jednak to, co ona ma wprowadzać do działania systemu, bo Sony nie zdecydowało się dodać stosownego opisu dla tej łatki. Japończycy nie zdecydowali się nawet na zaznaczenie, iż poprawia ona stabilność i wydajność systemu. Jest to dość nietypowe, zwłaszcza że nawet w przypadku drobnych zmian dostawaliśmy krótką, acz lakoniczną notkę.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Możliwe, że tym razem poprawione zostały kwestie związane z zabezpieczeniami systemu przed atakami infrastruktury lub hackowaniem sprzętu. Najpewniej nie dowiemy się tego nigdy, jednak cieszyć może, że Sony rozwija swój sprzęt i stara się zapewniać jak najlepsze działanie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.