PS5 Pro ma być rzekomo w „fazie rozwoju”. Nowe wieści na temat planów Sony względem dziewiątej generacji

Sony PlayStation 5

Spekulacje na temat nowego wydania PlayStation 5 pojawiają się co jakiś czas w sieci i elektryzują graczy, rozbudzając apetyty na ulepszony sprzęt najnowszej generacji. Jeszcze pod koniec stycznia pojawiły się pogłoski, jakoby Sony miało powoli przygotowywać się do prezentacji PS5 Pro, które ma być wyposażone w chłodzenie wodne. Teraz zaś portal Insider Gaming dostarczył kolejną dawkę informacji, które, mimo że niepotwierdzone, to zdają się niezwykle interesujące.

PS5 Pro ma rzekomo zadebiutować już w 2024 roku, a PS 6 nie wcześniej niż za 5 lat

PlayStation 5
PlayStation 5

Tom Henderson na łamach Insider Gaming przekazał, że PS5 Pro jest obecnie w fazie rozwoju i może zostać wydana jeszcze pod koniec 2024 roku. Zastrzega on jednocześnie, że nie chodzi w tym przypadku o wersję konsoli od Sony z odłączanym napędem; ta ma rzekomo trafić na sklepowe półki jeszcze w tym roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło na które powołuje się dziennikarz, twierdzi, że urządzenie z odpinanym napędem to „dopiero początek nowego sprzętu, który pojawi się dla użytkowników PlayStation w tej generacji”.

Sony PlayStation logo
Sony PlayStation

Na ten moment informator nie podał żadnych konkretów w kwestii specyfikacji domniemanej PS5 Pro, ograniczając się jedynie do sugestii, że nowa iteracja sprzętu cechować się będzie wydajniejszym działaniem Ray Tracingu w grach.

Henderson uważa jednak, że nowy sprzęt będzie oferował lepsze możliwości graficzne i wydajnościowe, lecz więcej na więcej informacji trzeba zaczekać do „późniejszej daty”.

Na podstawie tych informacji redakcja Insider Gaming wysnuwa wnioski, że konsola dziesiątej generacji od Sony, czyli PS6 pojawi się dopiero po 2027 roku. Miałoby to zrównać harmonogram wydawniczy dla PS5 z poprzednimi sprzętami od Japończyków.

Przeczytaj też: Gry VR

Mimo że wieści te zdają się niezwykle ciekawe, to trzeba pamiętać, że są to jedynie niepotwierdzone niczym informacje, które obecnie nawet ciężko sprawdzić. Jeśli faktycznie Sony przymierza się do wydań zupełnie nowych wersji konsol PlayStation 5, to jeszcze w tym roku powinniśmy otrzymać pierwsze konkretne informacje. Wówczas możliwe będzie częściowe zweryfikowanie wszystkich tych doniesień.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.