Nowa aktualizacja dla Resident Evil 2, 3 i 7 na PC powoduje problemy. Capcom pozwala wrócić do starszych wersji

Resident Evil 3 Remake

Ostatnio Capcom ogłosił i udostępnił next-genowe aktualizacje dla Resident Evil 2, Resident Evil 3 oraz Resident Evil 7. Niedługo później wybuchła mała afera, bo okazało się, że uaktualnienie dla Resident Evil 7 nie jest darmowe w ramach PS Plus Collection, a jeszcze wcześniej pojawiły się narzekania osób grających na słabych komputerach. Capcom odniósł się teraz do głosu społeczności i pozwolił pecetowcom powrócić do starszych wersji wymienionych w tytule gier.

REKLAMA

Next-genowe aktualizacje Resident Evil 2, 3 i 7 na PC powodują problemy u niektórych graczy

Resident Evil 7, 2, 3
Resident Evil 7, 2 i 3

Nowe, next-genowe aktualizacje dla Resident Evil 2, 3 i 7 wyraźnie zwiększyły wymagania wszystkich tych gier na PC. To z kolei sprawiło, że wielu graczy wyposażonych w słabsze komputery, które ledwie radziły sobie z rozgrywką jeszcze przed uaktualnieniem, całkowicie przestało móc uruchamiać najnowsze Residenty. Przed aktualizacją do rozgrywki wystarczył Windows 7/8 z DirectX11, jednak po next-genowym updacie Windows 10 i DirectX12 to absolutne minimum. Zwiększyły się także minimalne wymagania dot. kart graficznych, z GeForce GTX 760 na GTX 960 i Radeona R7 260x na Radeona Rx 460.

Przeczytaj też: Darmowy weekend z Assasin’s Creed Origins i dwoma innymi grami

Wymagania wzrosły przede wszystkim z uwagi na implementację Ray Tracingu oraz 3D Audio. Dobra wiadomość jest taka, że Capcom usłyszał głosy niezadowolonych graczy i zdecydował o możliwości cofnięcia aktualizacji na PC. Powrót do poprzednich wersji Resident Evil 2, 3 i 7 jest możliwy za pośrednictwem Steama, a instrukcję dot. całego procesu można znaleźć pod tym adresem. Rzecz jasna next-genowe wydania nie zostały wycofane z PC, a jedynie umożliwiono powrót do starszych edycji — obie wersje pozostają dostępne jednocześnie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!