Resident Evil 4 Remake doczeka się nieoficjalnego spolszczenia. Gracze biorą sprawy we własne ręce

Resident Evil 4 Remake

Do premiery Resident Evil 4 Remake pozostało już niespełna dwa dni, a recenzje, które pojawiły się w sieci, zwiastują niemal idealne odświeżenie klasycznego wydania gry. Gracze, którzy do tej pory mają okazję jedynie ogrywać udostępnioną wersję demo, również są zadowoleni, choć niektórym rodzimym fanom serii doskwiera brak polskiej lokalizacji.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła pewna grupa zapaleńców, którzy na własną rękę przygotowują odpowiednie spolszczenie.

Resident Evil 4 Remake doczeka się nieoficjalnego kinowego spolszczenia

Resident Evil 4 Remake — prezentacja spolszczenia wersji demo

Polska grupa fanów serii popularnych horrorów od Capcomu nazwana REpatriacja zajmuje się przygotowaniem nieoficjalnego spolszczenia nadchodzącego Resident Evil 4 Remake. Społeczność ta ma już w swoim dorobku przygotowanie odpowiedniej wersji językowej dla wydanego w 2021 roku Resident Evil Village czy Resident Evil z 1996 roku.

Osoby zainteresowane ogrywaniem odświeżonego wydania przygód Leona Kennedy’ego po polsku mogą sprawdzić jaki efekt przyniosły działania tej społeczności, bo na oficjalnej stronie grupy REpatriacja można pobrać spolszczenie do pecetowej wersji demo tego tytułu.

Przeczytaj też: Gry bijatyki

Tego rodzaju inicjatywa może ucieszyć wszystkich, którzy faktycznie są rozczarowani pominięciem przez Capcom polskiej społeczności graczy. Na koniec przypominamy, że Resident Evil 4 Remake zadebiutuje już 24 marca 2023 roku na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.