Resident Evil 4 Remake na porównaniu z oryginałem. Odświeżenie wyróżnia mroczny klimat

Resident Evil 4 Remake

Podczas czerwcowego State of Play Sony przedstawiło Resident Evil 4 Remake. Na tamtejszym wydarzeniu zaprezentowano jedynie trailer przygody, a dopiero wczoraj mogliśmy przyjrzeć się pierwszym fragmentom gameplayu, które zostały udostępnione w trakcie Capcom Showcase 2022.

Resident Evil 4 Remake na porównaniach graficznych z oryginałem wygląda intrygująco

Resident Evil 4 Remake vs. Resident Evil 4 Original

Przez noc do sieci wypłynęły – m.in. od niezawodnego ElAnalistaDeBits – pierwsze porównania graficzne odświeżenia z oryginalną odsłoną. Nie można oczekiwać tutaj zbyt wielu materiałów i bardzo szczegółowej analizy, ponieważ Capcom był gotowy zaprezentować gameplay wyłącznie z początku historii, gdy protagonista spotyka paru mieszkańców i dochodzi do pierwszego domku w wiosce, w której m.in. rozgrywa się akcja gry.

Z pewnością w oczy rzuca się bardziej mroczny klimat w Resident Evil 4 Remake. Dominują ciemne kolory mające podkreślić klimat grozy. Świetną robotę robi także oświetlenie, które w idealny sposób rozjaśnia lub przyciemnia obiekty, które miałyby wywołać poczucie strachu u zainteresowanego.

Sprawdź także: Fabularne rozszerzenie do Resident Evil Village oficjalnie

Premiera Resident Evil 4 Remake jest zapowiedziana na 24 marca 2023 roku w wersji na PC, PS5 i Xbox Series X|S. W trakcie wczorajszego Capcom Showcase deweloperzy potwierdzili, że omijają poprzednią generację konsol szerokim łukiem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.