Resident Evil 4 Remake zalicza bardzo dobry start na Steam! Świetne recenzje i imponująca liczba graczy

Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake debiutuje dziś na PC i konsolach. Kilka godzin temu Capcom ujawnił, kiedy odświeżona wersja hitu z 2005 roku otrzyma tryb The Mercenaries. Okazuje się jednak, że to nie koniec dobrych wiadomości związanych ze wspomnianą produkcją. Na uznanie zasługuje bowiem premiera gry na platformie Steam, gdzie tytuł cieszy się sporym zainteresowaniem i zbiera świetne opinie.

Firma Capcom może być zadowolona z premiery Resident Evil 4 Remake na Steam

Resident Evil 4 Remake – zwiastun

Resident Evil 4 Remake posiada obecnie na Steam ponad 3 tysiące recenzji, z czego aż 94% z nich to oceny pozytywne. Wygląda więc na to, że opinie branżowych mediów – które pojawiły się tydzień temu – nie były w żadnym stopniu przesadzone, a Capcom faktycznie stanął na wysokości zadania. Również w kwestii optymalizacji pecetowej wersji gry.

Imponująco prezentują się również wyniki aktywności. Z danych dostępnych w serwisie SteamDB wynika, że w chwili pisania tej wiadomości w Resident Evil 4 Remake gra na Steam blisko 140 tysięcy użytkowników. Warto dodać, że żadna inna odsłona serii Resident Evil nie mogła pochwalić się na platformie Valve równie dużym zainteresowaniem.

Zobacz też: Sposoby na tani PS Plus

Na koniec warto przymiętać, że Resident Evil 4 Remake debiutuje dziś na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Odświeżona wersja hitu z 2005 nie doczekała się polskiej wersji językowej, ale grupa fanów Resident Evil pracuje już nad spolszczeniem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.