Resident Evil Village sprzedaje się świetnie. Capcom sugeruje rychłą zapowiedź kontynuacji?

Resident Evil Village

Nie ulega wątpliwości, że seria Resident Evil jest dziś w przypadku gier najpopularniejszą z gatunku horrorów. Potwierdzają to także wyniki jej ostatniej – nie licząc remake’u Resident Evil 4 – części z podtytułem Village. Co więcej, ogłoszeniu o milionach sprzedanych sztuk towarzyszy też być może zapowiedź potencjalnych nowości, które Capcom przedstawi już wkrótce.

Resident Evil VIllage sprzedał się już w 8 milionach sztuk. Najnowsze dane sprzedażowe

Zgodnie z ostatnim komunikatem Resident Evil Village sprzedał się już w 8 milionach sztuk na całym świecie. Wynik ten udało się osiągnąć w dwa lata, co jest imponujące dla gry z tego gatunku.

To jednak nie koniec informacji, które Capcom przygotował dla fanów serii. Na końcu wspomniano jeszcze, że producenci liczą na dalsze wsparcie Resident Evil i samej ich firmy, która świętuje właśnie 40. urodziny.

Być może wkrótce będziemy więc świadkami zapowiedzi kontynuacji Resident Evil Village. Już w maju pojawiły się pierwsze plotki na jej temat, jakoby miała nosić podtytuł „ApocaIXpse” i porzucić historię rodziny Wintersów na rzecz skupienia się na Chrisie Redfieldzie.

Okazja na ujawnienie nowego tytułu pojawi się w sumie za kilka dni. Capcom szykuje bowiem swój własny pokaz, który odbędzie się w nocy z 12 na 13 czerwca.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Resident Evil Village

Jeżeli chodzi o Resident Evil Village, gra ta pojawiła się na rynku w maju 2021 roku. Wydano ją na PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xboxa One i Xboxy Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.