Rise of Ronin powstaje już od dłuższego czasu. Koei Tecmo odnosi się do informacji na temat rebootu Ninja Gaiden

Rise of the Ronin

Rise of Ronin to jedna z produkcji, która w przyszłości zasili dość bogate portfolio Sony. Pozycja ta otrzymała swój pierwszy jeszcze we wrześniu 2022 roku podczas wydarzenia State of Play. Od tamtego czasu nie dowiedzieliśmy się o tym tytule zbyt wiele, poza tym, że Team Ninja, tworząc go współpracuje z zespołem Sony XDEV. Teraz zaś pojawiły się nowe doniesienia, które rzucają nieco światła na cały proces produkcyjny i dalsze plany Koei Tecmo.

Rise of Ronin powstaje od siedmiu lat, a plotki o rebootach Ninja Gaiden oraz Dead or Alive to „dezinformacja”

Rise of the Ronin
Rise of Ronin

W wywiadzie dla japońskiego portalu Famitsu przedstawiciele Koei Tecmo przyznali, że Rise of Ronin powstaje już od siedmiu lat, a więc już naprawdę długo. Główny producent tej produkcji zdradził, że okno wydawnicze dla tego tytułu ustalone jest dopiero na rok 2024, a więc nie uległo ono zmianie od pierwszej zapowiedzi z wrześniowego State of Play. Mimo tego Rise of Ronin nie otrzymał jeszcze żadnej konkretnej daty premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie firma przekazała, że studio Team Ninja, które odpowiada właśnie za stworzenie Rise of Ronin pracuje nad jeszcze jedną, niezapowiedzianą dotychczas grą. Na nią przyjdzie graczom czekać do 2025 roku, a pierwsze informacje na jej temat powinny pojawić się już niedługo.

Przeczytaj też: Gry metroidvania

Dodatkowo poruszona została kwestia dotycząca potencjalnych rebootów Ninja Gaiden i Dead or Alive. Yasuda zaprzeczył wszystkim doniesieniom, które mówiły o rozpoczęciu prac, twierdząc, że sprowadzają się one jedynie do „dezinformacji”. Jest to całkiem ciekawe, zwłaszcza że podczas listopadowej konferencji G-Star jasno stwierdził, że Team Ninja pracuje na powrotem tych dwóch marek na rynek.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.