Rise of Ronin powstaje już od dłuższego czasu. Koei Tecmo odnosi się do informacji na temat rebootu Ninja Gaiden

Rise of the Ronin

Rise of Ronin to jedna z produkcji, która w przyszłości zasili dość bogate portfolio Sony. Pozycja ta otrzymała swój pierwszy jeszcze we wrześniu 2022 roku podczas wydarzenia State of Play. Od tamtego czasu nie dowiedzieliśmy się o tym tytule zbyt wiele, poza tym, że Team Ninja, tworząc go współpracuje z zespołem Sony XDEV. Teraz zaś pojawiły się nowe doniesienia, które rzucają nieco światła na cały proces produkcyjny i dalsze plany Koei Tecmo.

REKLAMA

Rise of Ronin powstaje od siedmiu lat, a plotki o rebootach Ninja Gaiden oraz Dead or Alive to „dezinformacja”

Rise of the Ronin
Rise of Ronin

W wywiadzie dla japońskiego portalu Famitsu przedstawiciele Koei Tecmo przyznali, że Rise of Ronin powstaje już od siedmiu lat, a więc już naprawdę długo. Główny producent tej produkcji zdradził, że okno wydawnicze dla tego tytułu ustalone jest dopiero na rok 2024, a więc nie uległo ono zmianie od pierwszej zapowiedzi z wrześniowego State of Play. Mimo tego Rise of Ronin nie otrzymał jeszcze żadnej konkretnej daty premiery.

Jednocześnie firma przekazała, że studio Team Ninja, które odpowiada właśnie za stworzenie Rise of Ronin pracuje nad jeszcze jedną, niezapowiedzianą dotychczas grą. Na nią przyjdzie graczom czekać do 2025 roku, a pierwsze informacje na jej temat powinny pojawić się już niedługo.

Przeczytaj też: Gry metroidvania

Dodatkowo poruszona została kwestia dotycząca potencjalnych rebootów Ninja Gaiden i Dead or Alive. Yasuda zaprzeczył wszystkim doniesieniom, które mówiły o rozpoczęciu prac, twierdząc, że sprowadzają się one jedynie do „dezinformacji”. Jest to całkiem ciekawe, zwłaszcza że podczas listopadowej konferencji G-Star jasno stwierdził, że Team Ninja pracuje na powrotem tych dwóch marek na rynek.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!