Risk of Rain w rękach Gearbox. Twórcy Borderlands zajmą się rozwojem popularnego roguelike’a

Risk of Rain 2

Bardzo dużo mówiło się w zeszłym tygodniu o Embracer Group, kiedy przyszedł czas kwartalnych raportów finansowych. Wydawca zaadresował temat słabo ocenianego Saints Row i zaktualizował fanów w kwestii produkcji Perfect Dark. Po cichu wspomniano również o zakupie jeszcze jednej, nowej marki.

Gearbox przejmuje kontrolę nad Risk of Rain

Risk of Rain joins the Gearbox family. pic.twitter.com/EjlOUVi0Hq

— Risk of Rain 2 (@RiskofRain) November 17, 2022

Risk of Rain joins the Gearbox family. pic.twitter.com/EjlOUVi0Hq

— Risk of Rain 2 (@RiskofRain) November 17, 2022

Risk of Rain to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych tytułów w swoim gatunku. Pierwsza część przyniosła Hopoo Games sporo rozgłosu i pozwoliła stworzyć sequel ze znacznie większym rozmachem, który dumnie stoi teraz obok takich gier jak Hades czy Enter the Gungeon.

Mimo wielu sukcesów Hopoo Games zdecydowało się na sprzedaż całego IP i oddanie go w ręce Embracer Group. Chociaż Gearbox wspomina o projekcie powstającym wspólnie z twórcami Risk of Rain 2, na tym ma zakończyć się udział Hopoo Games w rozwoju serii.

Przeczytaj też: Gry na Nintendo Switch po polsku

Fani Risk of Rain nie są zadowoleni z tej decyzji. Gearbox nie cieszy się aktualnie zbyt dobrą reputacją, a odsunięcie Hopoo od projektu nie wróży dobrze na przyszłość. Nowy właściciel IP zdradził jednak, że głównym celem deweloperów jest aktualnie dostarczenie DLC Survivors of the Void posiadaczom konsol oraz tajemniczy projekt, „list miłosny do fanów”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!