Saints Row nie spełniło oczekiwań. Teraz poznaliśmy wyniki sprzedaży ostatniej gry Volition

Saints Row

Już trzy miesiące po premierze Embracer Group poinformowało, że Saints Row nie spełniło oczekiwań. Porażka wspomnianej produkcji była również początkiem końca studia Volition, które zostało zamknięte w sierpniu ubiegłego roku. Teraz natomiast jeden z deweloperów ujawnił dokładne wyniki sprzedaży wspomnianego tytułu.

Ujawniono dokładne wyniki sprzedaży Saints Row z 2022 roku

Źródłem informacji na temat wyników sprzedaży Saints Row jest Tyrin Stevenson, który w Volition pełnił funkcję menedżera ds. społeczności i mediów społecznościowych. Były członek wspomnianego zespołu ujawnił na swoim profilu na LinkedIn, że ostatnia odsłona serii Saints Row osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,7 miliona egzemplarzy. Niestety wynik ten nie zadowolił wydawcy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z informacjami przekazanymi w 2022 roku przez Embracer Group wyprodukowanie Saints Row kosztowało ponad 100 milionów dolarów. Początkowo gra była sprzedawana w cenie 70 dolarów. Jakiś czas po premierze cena została jednak obniżona, co częściowo było skutkiem słabego odbioru wspomnianej produkcji.

Saints Row zadebiutowało w sierpniu 2022 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Warto dodać, że byli deweloperzy Volition założyli już nowe studio, które ma współpracować z Microsoftem.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.