Nie uwierzycie, ile kopii gier z serii GTA już sprzedano. Liczba wprawia w osłupienie!

GTA 5

Nic dziwnego, że Rockstar nie rozdaje GTA 5 za darmo, skoro produkcja wciąż przynosi ogromne przychody mimo premiery w 2013 roku. W najnowszym raporcie finansowym Take-Two pochwaliło się, ile kopii wspomnianej gry trafiło już w ręce graczy, a także wspomniało o wynikach całej serii ogółem. Liczby naprawdę wprawiają w osłupienie.

REKLAMA

Liczba sprzedanych kopii gier z serii GTA — stan na sierpień 2022

GTA wyniki sprzedaży serii na sierpień 2022
Wyniki sprzedaży serii GTA

Take-Two ujawniło swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku, a CEO firmy uznał go za „mocny” i „powyżej oczekiwań”. Przy okazji poznaliśmy wyniki sprzedaży poszczególnych gier — Grand Theft Auto V sprzedało się blisko w 170 milionach kopii, natomiast cała seria GTA trafiła w ręce ponad 380 milionów graczy. To tylko pokazuje, jaką potęgą jest gangsterska marka i utwierdza w przekonaniu, że Take-Two ma w swoim portfolio kurę znoszącą złote jaja.

Przeczytaj też: Soundbar do telewizora — najlepsze modele

Dobre wyniki notuje też Red Dead Redemption 2, które zostało kupione 45 milionów razy. Z kolei NBA 2K22 nabyło 12 milionów osób, a Tiny Tina’s Wonderlands „przekroczyło oczekiwania”. Pozostałe marki Take-Two radzą sobie naprawdę dobrze, ale nie ma co ukrywać, że to właśnie seria GTA jest motorem napędowym całej firmy. Strauss Zelnick zapewnił, że GTA 6 „ustanowi kreatywną poprzeczkę dla całej branży”, a jeżeli jego słowa znajdą potwierdzenie po premierze, to wydawca z pewnością będzie mógł liczyć na ogromne przychody.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!