Sherlock Holmes: The Awakened nie ukaże się w terminie. Frogwares mierzy się z trudami wojny na Ukrainie

Sherlock Holmes The Awakened

Kilka dni temu na Steam pojawiła się wersja demonstracyjna Sherlock Holmes: The Awakened, a sama gra otrzymała nowy gameplay trailer. Produkcja studia Frogwares miała zadebiutować na rynku w nadchodzących tygodniach. Niestety deweloperzy poinformowali, że na premierę gry będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Wszystko przez trudne warunki, z którymi muszą mierzyć się twórcy.

Premiera Sherlock Holmes: The Awakened została opóźniona przez trudną sytuację deweloperów na Ukrainie

Sherlock Holmes: The Awakened – materiał wideo z informacją o opóźnieniu premiery

W powyższym materiale wideo przedstawiciele Frogwares informują, że wojska rosyjskie regularnie ostrzeliwują ukraińskie miasta i zabijają znajdujących się w nich cywilów. Celem agresorów jest zniszczenie infrastruktury energetycznej, przez co deweloperzy muszą mierzyć się z regularnymi przerwami w dostawie prądu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Brak dostępu do elektryczności znacząco spowalnia natomiast prace nad Sherlock Holmes: The Awakened. Dlatego też Frogwares zostało zmuszone do opóźnienia premiery gry. Deweloperzy poinformowali, że wspomniana produkcja powinna zadebiutować „najpóźniej” w kwietniu. Niewykluczone jednak, że tytuł trafi do sprzedaży pod koniec marca.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Sherlock Holmes: The Awakened powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu studio Frowagres podzieliło się szczegółami na temat długości rozgrywki, które potwierdziły, że wspomniany tytuł nie będzie produkcją na jeden wieczór.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.