Skyrim naprawdę jest ponadczasowy! Na Steamie gra w niego więcej osób niż w Starfield

Starfield The Elder Scrolls V Skyrim

Starfield miał mocny start, zwłaszcza na Steamie, gdzie udało mu się pobić wynik Skyrima. Wychodzi jednak na to, że na dłuższą metę król może być tylko jeden. W hit Bethesdy z 2011 roku gra bowiem obecnie więcej osób, niż w najnowszą produkcję studia.

The Elder Scrolls V: Skyrim z większą liczbą graczy niż Starfield

Zwiastun Starfield

Dane dotyczące gier Bethesdy na Steamie zostały zauważone przez Eurogamer. Ze statystyk SteamDB wynika bowiem, że The Elder Scrolls V: Skyrim cieszy się obecnie większą popularnością od Starfield – najnowszej gry Bethesdy.

Łącznie we wszystkie wersje Skyrima na Steamie grało 15 386 graczy, a 24-godzinny szczyt liczby graczy wynosił 25 181. Natomiast Starfield był uruchomiony przez 11 563 osób (23 920 w 24-godzinnym peaku), co jest zauważalnie gorszym rezultatem.

Wychodzi więc na to, że po chwilowym zachwycie Starfield, fani Bethesdy powrócili do ponadczasowego już klasyka. Naturalnie powyższe statystyki nie odzwierciedlają całej sytuacji, bo nie biorą pod uwagę pozostałych platform. Trend jest jednak zauważalny.

Możemy też uznać, że to kolejny „cios” dla Starfield. Poprzednim był brak nominacji do tytułu Gry Roku w The Game Awards 2023, co nie spodobało się niektórym graczom.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Naturalnie nie oznacza to, że kosmiczny RPG od Bethesdy jest złą produkcją. Recenzenci podeszli do tej pozycji bardzo pozytywnie, więc zdecydowanie warto dać jej szansę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.