Sony przejmie kolejne studia tworzące gry? Prezes firmy zapowiada zwiększenie budżetu

Sony

Polityka Sony polega na przejmowaniu małych studiów, które mogą następnie rozrastać się pod skrzydłami japońskiego giganta. Ostatnim takim przypadkiem było Firewalk, które zajmuje się teraz tworzeniem sieciowej gry AAA dla PlayStation Studios. Być może już wkrótce będziemy świadkami większej ilości podobnych zakupów, bo prezes Sony zapowiedział właśnie zwiększenie budżetu na przejęcia.

Prezes Sony zapowiedział zwiększenie budżetu na przejęcia o 20%

Sony President, Hiroki Totoki, said that acquisition related costs will be increasing by 20% YoY in this next fiscal year! 👀 pic.twitter.com/bsis6gKCgb

— Genki✨ (@Genki_JPN) April 28, 2023

Sony President, Hiroki Totoki, said that acquisition related costs will be increasing by 20% YoY in this next fiscal year! 👀 pic.twitter.com/bsis6gKCgb

— Genki✨ (@Genki_JPN) April 28, 2023

Według prezesa Sony Hirokiego Totokiego przyszły rok fiskalny przyniesie jego firmie większe koszty związane z przejęciami. Mają one wzrosnąć aż o 20% w ujęciu rocznym.

Być może więc Japończycy planują przejąć większą ilość studiów, które dołączyłyby następnie do rodziny PlayStation Studios. Kolejną opcją jest też pozyskanie jakiegoś większego dewelopera, ale na razie ciężko byłoby nawet wyłonić odpowiedniego kandydata.

Zobacz też: Mody do Farming Simulator 2019

Pamiętajmy jednak, że Totoki jest prezesem całej spółki, a nie Sony Interactive Entertainment. Z tego powodu nie możemy wykluczyć, że mógł mieć na myśli przejęcia zupełnie niezwiązane z grami, a innymi sektorami działalności swojej firmy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.