Horizon 3 i Death Stranding 2 będą wyglądać jeszcze lepiej. Guerrilla Games zdradza ambitne plany

Death Stranding i Horizon forbidden west

19 kwietnia otrzymaliśmy dodatek do Horizon Forbidden West — Burning Shores. DLC jest dostępne tylko na PlayStation 5, gdyż twórcy chcieli zapewnić next-genowe wrażenia. Studio już potwierdziło, że otrzymamy trzecią część przygód Aloy, a także poinformowało, że w najbliższym czasie będą pracować nad rozwojem Decima Engine. Skorzystają na tym m.in. takie tytuły jak Horizon 3 czy Death Stranding 2.

Studio ma ambitne plany wobec Decima Engine — skorzysta Death Stranding 2 oraz Horizon 3

Zwiastun Horizon Forbidden West: Burning Shores

Guerilla Games chce iść za ciosem i po sukcesach Horizon Zero Dawn oraz Horizon Forbidden West zamierza rozwijać własny silnik — Decima. Jak możemy przeczytać na LinkedIn we wpisie dyrektora technicznego Michiela van der Leeuwa:

„Przyszedł czas na zmiany. Po ponad 3 latach dzielenia obowiązków wracam i skupiam się na jednym zadaniu. W ostatnim czasie miałem okazję współprowadzić wspaniały zespół Gueriila Games. Opracowaliśmy plan działania i kierunek dla naszego silnika Decima. Skupiam się teraz na rozwoju właśnie jego”.

Michiel van der Leeuw

Jest to dobra wiadomość nie tylko dla fanów serii Horizon. Z Decima Engine korzysta także Hideo Kojima, który pracuje obiecnie nad Death Stranding 2. Dzięki rozwojowi silnika Decima kontynuacja przygód Aloy, czy wspomniana druga część Death Stranding będą mogły zapewnić jeszcze lepszą jakość. Warto także dodać, że inne studia należące do Sony również skorzystają z technologii opracowywanej przez Guerilla Games.

Zobacz też: Mody do FS 19

Rozwój własnego silnika nie powinien być zaskoczeniem, gdyż Guerilla Games wyrasta w ostatnim czasie na jednego z najważniejszych członków „rodziny” PlayStation Studios. Nam pozostaje natomiast czekać na dalsze doniesienia oraz pierwsze zwiastuny.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.