Sony faktycznie przejęło Ballistic Moon? Nowe doniesienia w tej sprawie nie pozostawiają złudzeń

PlayStation-ballistic moon

Ostatnio informowaliśmy, że Sony mogło dokonać przejęcia brytyjskiego studia Ballistic Moon. Wówczas doniesienia te opierały się jedynie na ogłoszeniu o pracę oraz poszlakach znalezionych na oficjalnej stronie deweloperów. Okazuje się, że faktycznie do takiego zakupu doszło, a nowe źródło zdaje się to potwierdzać.

Według najnowszych informacji Sony faktycznie przejęło Ballistic Moon

W jednym z najnowszych odcinków podcastu Sacred Symbols: A PlayStation Podcast Colin Moriarty poinformował, że Sony faktycznie przejęło Ballistic Moon oraz że wskazywane jest jako firma macierzysta studia. Doniesienia te zdaje się potwierdzać strona PitchBook.com, gdzie faktycznie znaleźć można właśnie taką informację.

Na moment pisania tego newsa ani Ballistic Moon, ani Sony nie przekazały żadnej informacji potwierdzającej to przejęcie.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiele wskazuje na to, że Sony dokonało kolejnego przejęcia, jednak w przeciwieństwie do zakupu Bungie postanowiło nie chwalić tym publicznie. Spekuluje się, że Japończycy na ten moment nie chcą ujawniać swoich najnowszych nabytków ze względu na działania związane z próbami zablokowania transakcji zakupu Activision Blizzard przez Microsoft.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.