Sony zakupiło nowe studio tworzące gry? Ogłoszenie o pracę zdaje się to sugerować

PlayStation Ballistic Moon

Temat przejęć i zakupów studiów w ostatnich miesiącach stał się naprawdę bardzo głośny, a to głównie za sprawą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Swoje trzy grosze do całej sprawy dokłada Sony, które za wszelką cenę próbuje nie dopuścić do tego zakupu. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że Japończycy także chcą powiększyć swoje portfolio poprzez włączanie do PlayStation Studios zupełnie nowego studia tworzącego gry.

REKLAMA

Ogłoszenie o pracę sugeruje, że Sony zakupiło studio Ballistic Moon

Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

Na liście najnowszych ogłoszeń o pracę opublikowanych przez Sony znalazł się wpis, w którym firma poszukuje osoby na stanowisko Starszego Projektanta Dialogów. Nowo zatrudniony pracowałby takimi studiami jak Naughty Dog, Santa Monica Studios, Guerilla Games czy Ballistic Moon.

To właśnie ta ostatnia firma wzbudziła spore zainteresowanie uważniejszych obserwatorów, bo — przynajmniej oficjalnie — nie znajduje się ona w rodzinie PlayStation Studios. Wpis ten oczywiście wywołał masę spekulacji na temat nieujawnionego publicznie przejęcia, a usunięcie informacji o Ballistic Moon z ogłoszenia tym bardziej podsyciło powstające domysły.

Samo studio jakiś czas temu zamieściło na swojej oficjalnej stronie internetowej wpis, w którym jasno informują, że pracują oni nad nowym projektem, który powstaje we współpracy z „dużym wydawcą AAA”, co w obliczu najnowszych doniesień pozwala sugerować, że tym wydawcą jest właśnie Sony Interactive Entertainment.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Steam

Warto przypomnieć, że Japończycy w ostatnim czasie zakupili kilka interesujących studiów jak na przykład Bungie, które z jednej strony otrzymało sporą swobodę w tworzeniu treści, a z drugiej ma zajmować się przygotowywaniem gier-usług na potrzeby PlayStation.

Oczywiście do momentu jakiejkolwiek oficjalnej zapowiedzi są to wyłącznie spekulacje, których nie da się stuprocentowo potwierdzić. Pozostaje więc cierpliwie wyczekiwać na dalszy rozwój wypadków.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!