PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze, jednak PS Plus nadal traci zainteresowanie. Najnowszy raport Sony

Sony PlayStation logo

Przełom stycznia i lutego to czas, w którym wielkie korporacje publikują sprawozdania finansowe za ostatni kwartał ich działalności. Ponad tydzień temu taki raport przygotował Microsoft, zdradzając jednocześnie, że firma zaliczyła pewne spadki w zakresie przychodów w segmencie gier. Wczoraj taki dokument opublikowało Sony i wygląda na to, że Japończycy mają więcej powodów do zadowolenia.

PlayStation 5 nadal sprzedaje się świetnie, choć PS Plus nadal traci użytkowników

PlayStation 5
PlayStation 5

Według udostępnionego raportu Sony w ostatnim kwartale dostarczyło na rynek 7,1 miliona sztuk PlayStation 5. Oznacza to, że od premiery w 2020 roku Japończycy sprzedali 32,1 milionów egzemplarzy swojej najnowszej konsoli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przyglądając się planom Japończyków, które zdradzone zostały podczas publikacji raportu za poprzedni kwartał, to są oni na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu sprzedażowego PS5. Według tych założeń konsola PS5 powinna do 30 czerwca 2023 roku sprzedać się w 18 milionach kopii (obecnie to już 12,8 milionów sprzedanych sztuk).

„Niebiescy” osiągnęli także zadowalające wyniki w zakresie sprzedaży gier first-party. Sprawozdanie wskazuje, że w ostatnim kwartale gracze sięgnęli po tytuły wydawane przez Sony aż 20,8 miliona razy, co stanowi wzrost o 9,3 miliona w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku fiskalnego. Warto także zaznaczyć, że aż 62% wszystkich sprzedanych egzemplarzy gier od Sony to wydania cyfrowe.

God of War Ragnarok
God of War Ragnarok

Biorąc pod uwagę tę informację oraz wczorajsze doniesienia na temat fantastycznej sprzedaży God of War Ragnarok, to można zakładać, że ponad połowa wszystkich sprzedanych egzemplarzy to właśnie ostatnie dzieło Santa Monica Studios.

Łączna sprzedaż wszystkich gier na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 to aż 86,5 milionów egzemplarzy i tutaj w porównaniu z analogicznym czasem w ubiegłym roku widoczny jest spadek o 6,2 miliony.

PlayStation Plus
PlayStation Plus

Jednocześnie trzeba przyznać, że nowe wydanie abonamentu PlayStation Plus nie cieszy się ostatnio zbyt dużą popularnością wśród graczy. Usługa ta — w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku — straciła 1,6 milionów użytkowników.

Patrząc wstecz, jest to co najmniej drugi kwartał z rzędu, kiedy abonament oferowany przez Japończyków traci ogólną liczbę użytkowników.

Przeczytaj też: Najlepsze karty graficzne do 1000 zł

Wszystkie te liczby i statystyki są naprawdę całkiem imponujące, a wiele wskazuje na to, że podczas kolejnej publikacji raportu wiele z tych wskaźników będzie jeszcze większych. Sony z całą pewnością może się martwić spadającą liczbą subskrybentów PlayStation Plus. Pomimo zupełnej przemiany, którą usługa ta przeszła w połowie ubiegłego roku, nadal traci ona zainteresowanie w oczach graczy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.