Sony podobno zapłaciło twórcom Cult of the Lamb, aby nie umieścili swojej gry w Xbox Game Pass

Cult of the Lamb

Nie tak dawno temu Sony stwierdziło, że oferowanie gier na premierę w Game Passie jest „antykonkurencyjne”. Krótko po tym Microsoft odpowiedział Japończykom, poniekąd wytykając im hipokryzję. W swoim oświadczeniu Amerykanie przyznali, iż są świadomi, że Sony płaci niektórym deweloperom, aby nie umieszczali oni swoich gier w bibliotece Xbox Game Pass. Według najnowszych informacji jedną z produkcji, które nie trafiły do subskrypcji Microsoftu przez działania Sony, było podobno Cult of the Lamb.

REKLAMA

Sony podobno zablokowało dodanie Cult of the Lamb do Game Passa

Podcast Kinda Funny Games z udziałem Gary’ego Whitta

Gary Whitta – były redaktor naczelny PC Gamera – w podcaście Kinda Funny Games poinformował, że Sony zapłaciło deweloperom Cult of the Lamb, aby ci nie dodali swojej gry do oferty Xbox Game Pass. Nie jest to oficjalna informacja, więc nie możemy brać jej za pewnik, ale jeżeli z czasem okaże się prawdziwa, to może zrobić się głośno — w końcu byłby to mocno antykonsumencki krok ze strony Sony.

Przeczytaj też: Mody do ETS2

W tym miejscu warto jeszcze raz przypomnieć, że niedawno Microsoft zarzucił Sony opłacanie deweloperów, żeby nie wrzucali oni swoich gier do abonamentu Xbox Game Pass. Twórcy Cult of the Lamb ani samo Sony nie odnieśli się jeszcze do dzisiejszej informacji, ale niewykluczone, że w najbliższym czasie temat nieco się rozwinie. Tymczasem nie ma co wydawać wyroków, bo dopóki któraś ze stron nie przedstawi konkretnych dowodów, wszystkie doniesienia pozostają tylko niepotwierdzoną plotką.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!