Spider-Man 2 z kolejnym nawiązaniem do Daredevila! Insomniac Games droczy się z graczami

spider-man 2

Premiera Spider-Man 2 z pewnością należała do bardzo udanych. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym odbiorem krytyków, a sama gra sprzedawała się w ekspresowym tempie. Jak się teraz okazuje, twórcy mogą mieć dla graczy pewną niespodziankę związaną z Daredevilem.

Spider-Man 2 z kolejnym odniesieniem do Daredevila. Gracze spekulują o DLC

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do Nowego Jorku wykreowanego przez Insomniac Games trafi kolejny superbohater – tym razem mowa o Daredevilu. Wskazuje na to sporo poszlak, na które od jakiegoś czasu zwracają uwagę gracze. A zaczęło się od easter egga.

Jak zauważyli fani produkcji Insomniac, w pierwszej odsłonie gry z 2018 roku, w dzielnicy Hell’s Kitchen można było znaleźć pewną tabliczkę informacyjną. Znajdowała się ona na budynku, w którym Daredevil wraz z Nelsonem prowadził kancelarię prawniczą. Co ciekawe, w Spider-Man 2 owa tabliczka zniknęła, co od razu przykuło uwagę graczy.

Choć mogłoby się zdawać, że to czysty przypadek i twórcy zwyczajnie przeoczyli ten fakt, dyrektor kreatywny Insomniac Games, Bryan Intihar postanowił zareagować na sytuację słowami: „Dobre znalezisko. Bądźcie czujni”. Interesującym jest natomiast fakt, że tabliczka została przywrócona w ostatniej aktualizacji.

Dodatkowo w sieci znajduje się również fragment nagrania, na którym twórcy wspólnie odsłuchiwali ścieżkę dźwiękową ze Spider-Man 2. Pod koniec materiału możemy usłyszeć, jak Intihar pyta „Gdzie jest Daredevil?”, a współtowarzysze reagują na słowa dewelopera jedynie śmiechem. Gracze uznali to oczywiście za kolejną poszlakę wskazującą na dodanie tego superbohatera do produkcji Insomniac Games.

Jednak to jeszcze nie koniec wskazówek, które znaleźli fani gry. Ostatnio w Spider-Man 2 odkryto bowiem kolejny easter egg – tym razem jest to sekretne pomieszczenie, które znajduje się w dzielnicy Upper West Side na tyłach jednej z księgarni. Tryb fotograficzny pozwala na zbadanie pokoju i według graczy należy on prawdopodobnie do organizacji The Hand, z którą Daredevil mierzył się przez lata.

Zobacz też: Najlepsze najtańsze gry na Steam

Poszlaki odkryte przez graczy wywołały niemałe poruszenie wśród entuzjastów przygód Człowieka Pająka. Fani spekulują, że świat wykreowany przez Insomniac Games może doczekać się większego DLC, które wprowadzi do uniwersum gier Daredevila. Teraz pozostaje nam jednak czekać na oficjalne komunikaty ze strony twórców.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.