Nowe szczegóły o Spider-Man 2. „Pająki” zmierzą się z Jaszczurem i Kravenem

Spider-Man 2

Nie milkną echa po wczorajszym PlayStation Showcase, na którym został zaprezentowany m.in. Spider-Man 2. Wśród wielu komentarzy na Twitterze możemy przeczytać, że fani „Niebieskich” są rozczarowani liczbą zaprezentowanych tytułów ekskluzywnych, a sytuację postanowił wykorzystać Xbox. Tymczasem mogliśmy poznać nowe szczegóły produkcji od Insomniac Games — Spider-Man 2.

Spider-Man 2 z nowymi szczegółami i fragmentem rozgrywki

Spider-Man 2 — gameplay

Wczorajszy pokaz najnowszej produkcji od Insomniac Games mógł nieco rozczarować fanów serii o Człowieku Pająku, gdyż w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy oficjalnej daty premiery. Niewątpliwie jednak 12-minutowy fragment rozgrywki, zaprezentowany jako ostatni podczas PlayStation Showcase, zrobił spore wrażenie na graczach ze względu na efekty wizualne. Dodatkowo twórcy postanowili się podzielić szczegółami fabularnymi z gry Spider-Man 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak dowiadujemy się na samym początku gameplaya, Peterowi Parkerowi oraz Milesowi Moralesowi przyjdzie się zmierzyć z jednym z najbardziej znanych antagonistów w serii o Człowieku Pająku — Kravenem Łowcą. Przeciwnik będzie ścigał doktora Curta Connorsa, który przemienia się w Jaszczura. Jednym z zadań, jakie staną przed Spider-Manami będzie pomoc doktorowi, aby nie wpadł w ręce Łowcy.

Dodatkowo w opisie od twórców z Insomniac Games możemy przeczytać, że Peter Parker zostanie związany z symbiontem, czyli istotą z kosmosu, która łączy się z ludzkim żywicielem. Z tego powodu pierwszy Spider-Man będzie potężniejszy, ale także o wiele bardziej agresywny. Jak zapewniają deweloperzy, czekają nas niezwykle epickie walki pomiędzy Kravenem oraz Spider-Manem.

Co więcej, gracze będą mieli możliwość płynnego przełączania pomiędzy Parkerem a Moralesem, gdyż każdy z nich będzie miał swoje własne unikalne moce. Dodatkowo będzie dostępne także wspólne drzewko umiejętności, które zaoferuje równoległe ulepszenia dla obu. Spider-Man 2 da także możliwość korzystania z zupełnie nowych gadżetów i zdolności.

Zgodnie z zapewnieniami twórców — Spider-Man 2 przeniesie nas do kilku nowych lokacji np. Brooklynu, Queens, czy East River. Najnowsza produkcja Insomniac Games, w porównaniu do poprzednich części, posiada ulepszone tekstury, oświetlenie, a świat jest o wiele bardziej szczegółowy. Co więcej, producenci chcą zwiększyć immersję dzięki kontrolerowi DualSense.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Przypomnijmy, że na konkretną datę premiery przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wiemy jedynie, że Spider-Man 2 ma zadebiutować jesienią 2023 roku, jako ekskluzywny tytuł PlayStation 5.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.