Dlaczego data premiery Spider-Man 2 nie została ujawniona na PS Showcase? Insomniac mówi o braku pewności

Spider-Man 2

PlayStation Showcase 2023 odbyło się pod koniec maja, a głównym punktem tego wieczoru miał być Spider-Man 2 – jedna z gier, na którą czeka większość posiadaczy PS5. Fani byli jednak połowicznie zawiedzeni pokazem tytułu, bo zabrakło na nim ujawnienia jego oficjalnej daty premiery. Powody tej decyzji wytłumaczył właśnie dyrektor kreatywny studia Insomniac Bryan Intihar.

Data premiery Spider-Man 2 nadejdzie, gdy Insomniac będzie o niej przekonany

Gameplay Spider-Man 2

Podczas PlayStation Showcase w przypadku Spider-Man 2 poznaliśmy „jedynie” długi gameplay gry, więc do pełni szczęścia zabrakło jeszcze tylko ujawnienia jej daty premiery. Wielu fanów zastanawiało się, dlaczego wtedy finalnie jej nie poznaliśmy, a wątpliwości w tym zakresie rozwiał niedawno Bryan Intihar.

Tak naprawdę upewniamy się, że jesteśmy naprawdę przekonani, że kiedy ogłosimy datę, dotrzymamy jej. Po prostu chodzi tylko o to.

Bryan Intihar

Takie nastawienie jest oczywiście zrozumiałe. Z reguły produkcje tworzone przez Insomniac Games nie zostają opóźnione, a jedynym takim przypadkiem w przeszłości był Ratchet & Clank. Na pewno w osiąganiu tego celu pomaga fakt, że deweloperzy nie spieszą się zbytnio z hucznymi ogłoszeniami, w tym tymi dotyczącymi dat wydania.

Według ostatnich plotek data premiery Spider-Man 2 miałaby być jednak przewidziana na wrzesień 2023 roku. Termin ten spajałby się też z pierwszą odsłoną tworzonej przez Insomniac serii o Człowieku-Pająku, która także zadebiutowała w tym miesiącu w 2018 roku.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Spider-Man 2

Tak czy inaczej, wydaje się, że lepiej jest zaczekać, niż dostać w swoje ręce pospiesznie przygotowany półprodukt. Nastawienie to zdecydowanie wyjdzie wszystkim zainteresowanym na dobre.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.