Spider-Man Miles Morales również trafi na PC. Wyniki sprzedażowe marki robią wrażenie

Spider-Man Miles Morales

Czerwcowe State of Play już za nami. Podczas wydarzenia Sony zapowiedziało, że Spider-Man Remastered, dostępny do tej pory wyłącznie na konsolach PlayStation 5, zawita na komputery osobiste. Długo nie musieliśmy czekać, a trafiliśmy na wyciek potwierdzający, że Returnal i Sackboy: Wielka Przygoda również pojawią się na tej platformie. To jednak nie wszystko.

REKLAMA

Spider-Man Remastered i Spider-Man Miles Morales na PC niespodzianką Sony

Zapowiedź Spider-Man Remastered na PC

Na blogu PlayStation, w nocy z czwartku na piątek Sony dopowiedziało, że ma zamiar przenieść na PC nie tylko Spider-Mana, w którym wcielamy się w Petera Parkera, ale także wrzucić w przyszłości na komputery osobiste Spider-Man: Miles Morales. Premiera spin-offu marki na tej platformie ma mieć miejsce jesienią 2022 roku (dokładnej daty nie podano), a za porty odpowiada ekipa Nixxes Software na czele z Jurjenem Katsmanem.

Japońska korporacja podała również wyniki sprzedażowe marki. Do 15 maja 2022 roku gracze nabyli ponad 33 miliony egzemplarzy gier opowiadających o przygodach Człowieka-Pająka w Nowym Jorku. Wynik ten robi ogromne wrażenie i nie dziwota, że Spider-Man 2 już powstaje w studiu Insomniac Games.

Sprawdź także: Resident Evil 4 Remake w szczegółach

Warto na sam koniec zaznaczyć, że Spider-Man Remastered, którego premiera na PC jest zapowiedziana na 12 sierpnia 2022 roku, będzie zawierał nie tylko podstawowy wątek główny, ale również jego kontynuację w postaci rozszerzenia Spider-Man: The City That Never Sleeps, w którego skład wchodzą trzy rozdziały fabularne i dodatkowe wyzwania dla graczy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!