Marvel’s Spider-Man 2 ma trafić na PC! Wyciek z Insomniac Games podaje konkretny rok premiery

MArvel's Spider-Man 2 PC Master Race

Sony od czasów PS4 prowadzi politykę udostępniania swoich największych hitów po pewnym czasie od premiery również na PC. Ma to na celu zainteresowanie nowej grupy graczy markami PlayStation oraz zdobyciem nowego segmentu rynku, jakim są komputery stacjonarne. Według przecieku ze studia Insomniac Games, który niedawno został opublikowany w sieci, do tytułów już udostępnionych przez Sony, w 2024 roku na „blaszaki” dołączyć ma jedna z najlepiej ocenianych tegorocznych produkcji, czyli Marvel’s Spider-Man 2.

Marvel’s Spider-Man 2 w 2024 roku na PC? Tak sugerują dane z przecieku

Marvel’s Spider-Man 2 – zwiastun

Ostatni atak hakerski na Insomniac Games, za którym stoi grupa Rhysida, przyniósł graczom wiele niezwykle ciekawych wieści na temat planów studia w najbliższych latach. Dowiedzieliśmy się z niego nie tylko o planach deweloperów na najbliższe lata, ale też otrzymaliśmy więcej informacji na temat nowych gier o Spider-Manie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według jednego z użytkowników forum Install Base, który twierdzi, że miał wgląd do poufnych dokumentów Inosmniac Games, mają one obejmować zestawienie budżetów studia na porty PC dla już wydanych tytułów i przyszłych gier oraz plan premier.

Dane opublikowane przez użytkownika wskazują, że koszt wyprodukowania portu Marvel’s Spider-Man 2 na PC to 4,6 miliona dolarów, co jest kwotą prawie dwukrotnie większą niż koszt produkcji pierwszej części na komputery osobiste.

Kwoty te są jednak niczym w porównaniu do produkcji gry na PS5, która według przecieku wyniosła około 300 milionów dolarów! W tym przypadku mówimy jednak o porcie tytułu na inne urządzenie, a nie o zaprojektowaniu całej gry od podstaw.

Informacje udostępnione na forum zdradzają, że prace nad portem Marvel’s Spider-Man 2 ciągle trwają, a ukończone mają zostać do końca aktualnego roku fiskalnego. Tytuł ma zadebiutować na komputerach osobistych w pierwszej połowie 2024 roku. Cały wątek z forum można przeczytać tutaj.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Uncharted

Jeśli te spekulacje by się potwierdziły, to Marvel’s Spider-Man 2 byłby kolejną grą od PlayStation Studios, która trafi na PC w przyszłym roku. Już wcześniej Sony oficjalnie potwierdziło, że na początku 2024 roku na komputerach stacjonarnych zadebiutuje Horizon: Forbidden West.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.