Spider-Man 2 największym przegranym The Game Awards 2023? Fani PlayStation są wściekli i rozgoryczeni

Marvel's Spider-Man 2 bez statuetki The Game Awards 2023

Rok 2023 obfitował w masę fenomenalnych gier, co potwierdziła ceremonia wręczenia nagród The Game Awards. Ofiarą tej klęski urodzaju został m.in. Marvel’s Spider-Man 2, który pomimo tego, że był nominowany w aż 7 kategoriach, nie otrzymał żadnej statuetki. Fani PlayStation są wściekli, że ich gra nie została doceniona i dają upust swoim emocjom w mediach społecznościowych.

Marvel’s Spider-Man 2 bez statuetki na The Game Awards 2023 – fani PlayStation są wściekli

Podziękowania Insomniac Games dla fanów Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man to niewątpliwie niezwykle udana produkcja. Gra zebrała nie tylko fantastyczne oceny, ale też okazała się ogromnym sukcesem sprzedażowym. Tytuł okazał się najlepiej sprzedającą się grą od PlayStation w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkie te osiągnięcia nie zrobiły jednak wrażenia na jury The Game Awards. Pomimo tego, że gra została nominowana w aż 7 kategoriach, nie otrzymała choćby jednej statuetki. Fani PlayStation nie mogą się pogodzić z taką decyzją. Pod postem w serwisie X/Twitter, w którym Insomniac Games dziękuję za wsparcie graczom, którzy oddali swoje głosy na tytuł, można przeczytać wiele komentarzy wyrażających niezadowolenie z braku nagród dla Marvel’s Spider-Man 2.

Zostaliście okradzenie ze wszystkiego

użytkownik @MorrisAlmighty2

To kryminał, że nie wygraliście. Dla mnie 100% gra roku

użytkownik @kingtinooo

Okradzeni

użytkownik @kojotrap

Trudno jest dziwić się tak mocnym opiniom graczy. Marvel’s Spider-Man 2 został przez nich bardzo ciepło przyjęty, co potwierdza średnia ocena użytkowników w serwisie Metacritic, który wynosi 9,1 na 10, przy blisko 7 tysiącach zarejestrowanych ocen.

Zobacz też: Najlepsze gry bez konieczności dostępu do internetu

Za główny powód „klęski” Marvel’s Spider-Man 2 należy więc uznawać bardzo silną konkurencję, a nie samą jakość produkcji. Tytuł od Insomniac Games na ceremonii The Game Awards 2023 musiał mierzyć się z takimi grami jak Baldur’s Gate 3, Alan Wake 2 czy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które wygrały wszystkie najważniejsze kategorie.

Źródło: X/Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.