Final Fantasy jedną z najlepiej sprzedających się serii gier — nadchodzi kamień milowy?

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Seria Final Fantasy istnieje już od kilku dobrych dekad. W tym czasie znalazła miliony nabywców na całym świecie. Dzięki corocznemu raportowi Square Enix można dowiedzieć się, że marka ta może niedługo osiągnąć bardzo ciekawy kamień milowy.

Final Fantasy nadal rośnie

Lightning Returns: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII

Okazuje się, że seria Final Fantasy rozeszła się jak do tej pory w 173 milionach kopii. Wliczane są w to wszystkie odsłony serii, która swoje korzenie ma jeszcze w 1986 roku. To bardzo imponujący wynik, a przecież ani deweloperzy, ani wydawcy nie zwalniają tempa i szykują się na premierę odsłony z numerem XVI. To jednak nie koniec rozszerzania portfolio.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS2

Na rynku poza szesnastą odsłoną serii, ukaże się również kolejna część remake’u Final Fantasy VII, jak również Crisis Core Final Fantasy VII Reunion. Fani nie mają zatem na co narzekać — na rynek trafi kilka dużych i zapewne świetnych gier. Z tej perspektywy okazuje się, że przekroczenie 200 milionów sprzedanych egzemplarzy to zaledwie kwestia czasu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.