Final Fantasy jedną z najlepiej sprzedających się serii gier — nadchodzi kamień milowy?

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Seria Final Fantasy istnieje już od kilku dobrych dekad. W tym czasie znalazła miliony nabywców na całym świecie. Dzięki corocznemu raportowi Square Enix można dowiedzieć się, że marka ta może niedługo osiągnąć bardzo ciekawy kamień milowy.

Final Fantasy nadal rośnie

Lightning Returns: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII

Okazuje się, że seria Final Fantasy rozeszła się jak do tej pory w 173 milionach kopii. Wliczane są w to wszystkie odsłony serii, która swoje korzenie ma jeszcze w 1986 roku. To bardzo imponujący wynik, a przecież ani deweloperzy, ani wydawcy nie zwalniają tempa i szykują się na premierę odsłony z numerem XVI. To jednak nie koniec rozszerzania portfolio.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS2

Na rynku poza szesnastą odsłoną serii, ukaże się również kolejna część remake’u Final Fantasy VII, jak również Crisis Core Final Fantasy VII Reunion. Fani nie mają zatem na co narzekać — na rynek trafi kilka dużych i zapewne świetnych gier. Z tej perspektywy okazuje się, że przekroczenie 200 milionów sprzedanych egzemplarzy to zaledwie kwestia czasu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z