Twórcy STALKER 2 chcą pokazać, do czego są zdolni. Reakcja studia na zarzuty o downgrade graficzny

Stalker 2

Jak niedawno informowaliśmy, premiera STALKER 2 została opóźniona. Twórcy zmagali się z wieloma problemami – w 2022 z powodu inwazji Rosji na Ukrainę prace nad grą zostały wstrzymane na 3 miesiące, a w kwietniu tego roku rosyjscy hakerzy doprowadzili do poważnych wycieków. Teraz do studia GSC Game World zaczęły dodatkowo docierać krytyczne uwagi dotyczące spadku jakości grafiki – twórcy postanowili odnieść się do zarzutów.

Studio GSC Game World chce, aby STALKER 2 wyglądał jak na zwiastunie z 2021 roku

Zwiastun STALKER 2 – 2021 rok

Ukraińskie studio GSC Game World w czerwcu 2021 roku na konferencji Microsoftu zaprezentowało świetny zwiastun gry STALKER 2. Niestety luty 2022 przyniósł ze sobą dramatyczne wydarzenia w postaci inwazji Rosji na Ukrainę, w związku z czym deweloperzy musieli zmienić swoje plany. Część zespołu udała się do Czech, a część pozostała w zmagającym się z wojną kraju. Sytuacji nie poprawiał fakt, że w 2022 roku doszło do ataku rosyjskich hakerów, którzy doprowadzili do wycieku szeregu materiałów.

Zwiastun STALKER 2 – Gamescom 2023 rok

Mimo to, podczas tegorocznych targów Gamescom, twórcy podzielili się nowym materiałem ze STALKER-a 2. Gracze jednak zaczęli zwracać uwagę na downgrade graficzny i zaczęli wyrażać swoje zaniepokojenie stanem produkcji. Twórcy postanowili odnieść się do pojawiających się zarzutów.

Jak dowiedziała się redakcja IGN, STALKER 2 jest już ukończony, a teraz jest w fazie dopracowywania. Studio twierdzi również, że wciąż dąży do poziomu grafiki, jaki zaprezentowano na zwiastunie w 2021 roku. Twórcy wierzą, że mogą tego dokonać i chcą pokazać światu, do czego są zdolni.

Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę praca nad Stalker 2 Heart of Chernobyl stała się czymś więcej niż pracą nad grą, stała się dla nas produktem narodowym, ideą narodową. […] Niektórzy z naszych bohaterów walczą na froncie. Mamy kolegów, którzy są teraz na polach bitew. Niektórzy z nas pomagają w fundacjach dla armii. A niektórzy z nas, w tym ja i mój zespół, ciężko pracujemy, aby dostarczyć ten projekt, na który czekają wszyscy Ukraińcy i chcemy zachować tę ukraińską tożsamość w grze, aby opowiedzieć niektóre z naszych historii. Wkładamy w tę produkcję nasze emocje, nasze serca. Dla nas jest to więc coś więcej niż biznes. Dużo więcej.

GSC Game World

Zobacz też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup Stalker 2

Pozostaje nam zatem trzymać kciuki za ukraińskie studio i wyczekiwać kolejnych wieści w sprawie produkcji. Na ten moment premiera jest przewidziana na pierwszy kwartał 2024 roku, jednak nadal nie potwierdzono dokładnej daty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.