STALKER 2 opóźniony! Twórcy potwierdzają, że w tym roku nie powrócimy do Zony

STALKER 2 nie w 2023 roku

Jedną z ciekawszych gier, które w założeniach miały jeszcze w tym roku trafić do sprzedaży bez dwóch jest STALKER 2. Produkcja od GSC Game World od pewnego czasu boryka się ze sporymi problemami, do tego stopnia, że ominęła wszystkie czerwcowe pokazy, w tym także Xbox Games Showcase. Niestety, ale najnowsze doniesienia potwierdzają, że problemy są poważne, bo premiera gry została ponownie przeniesiona.

STALKER 2 nie zadebiutuje w 2023 roku, ale za to na krótko po premierze otrzyma wsparcie dla modyfikacji

Stalker 2
STALKER 2

Oficjalny dokument zawierający informacje na temat STALKER-a 2 został w ostatnim czasie zaktualizowany o nowe szczegóły, gdzie jedna z nich potwierdza, że premiera gry została przesunięta na pierwszy kwartał 2024 roku. Oznacza to, że dotychczasowy przeciek, sugerujący, że datę debiutu dokładnie na 1 grudnia okazał się albo nieprawdziwy, albo od tego czasu plany GSC Game World znacząco się zmieniły.

Jako pewnego rodzaju pocieszenie można przytoczyć tutaj słowa deweloperów z targów Gamescom 2023, którzy w rozmowie z redakcją Gry-Online.pl przyznali, że pracują nad wprowadzeniem pełnego wsparcia dla modów. Co ciekawe, odpowiednie narzędzia sprawiające, że STALKER 2 stanie się pozycją niezwykle przyjazną dla osób chcących ją modyfikować lub dodawać własne przygody.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup STALKER 2

Informacje o opóźnieniu nigdy nie są przez graczy dobrze przyjmowane, jednak STALKER 2 może być traktowany ze swego rodzaju „taryfą ulgową”. W końcu w kwietniu bieżącego roku deweloperzy mierzyli się z poważnymi wyciekami spowodowanym przez działania rosyjskich hakerów, a w 2022 roku — z powodu wojny na Ukrainie — prace nad tym tytułem zostały wstrzymane na trzy miesiące.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.