Star Wars Dark Forces Remaster zapowiedziane! Nightdave Studios potwierdza zabawę w 4K 120 FPS-ach

Star Wars Dark Forces Remaster

Nie da się ukryć, że w ostatnie lata są dla fanów uniwersum Star Wars wyjątkowo łaskawe, bo pełne naprawdę ciekawych premier. Na początku tego roku debiutowało Star Wars Jedi Survivor, które — mimo problemów technicznych — odebrane było niezwykle dobrze, a nie tak dawno Ubisoft zaprezentował światu swoją propozycję, a więc Star Wars Outlaws. Swego rodzaju wisienką na torcie może być najnowsza zapowiedź deweloperów z Nightdive Studios, którzy szykują remaster szanowanego przez wielu „Dark Forces”.

Star Wars Dark Forces Remaster na pierwszym zwiastunie

Star Wars Dark Forces Remaster — zwiastun

Oryginalnie Star Wars Dark Forces zadebiutowało w 1995 roku i było czymś w rodzaju odpowiedzi na szalenie popularnego wówczas Dooma od Id Software. Teraz zaś przyszła pora na jego odświeżenie, a zaszczyt ten przypadł Nightdave Studios, które nie tak dawno wypuściło na rynek remake System Shock czy remaster Quake 2.

Jeden z deweloperów, który pracuje nad tym projektem — Larry Kuperman — w rozmowie z IGN przyznał, że jest to dla studia spore wyzwanie. Zespół musi bowiem nie tylko nieco uwspółcześnić grę, ale przede wszystkim musi zrobić to w zgodzie z duchem pierwowzoru. Udostępniony powyżej materiał przedstawia to, czego możemy spodziewać się po nadchodzącym remasterze.

To, co w rzeczywistości chcemy zrobić, to przywrócić to, co czułeś, gdy grałeś w oryginalną grę. To nasza misja. Naszą mantrą zawsze jest konserwacja. Nie zachowasz pewnych rzeczy, zmieniające je.

Larry Kuperman

Ważną informacją w kontekście tego remastera może być również jego cena. Według dewelopera gra ma mieć „popularną cenę”, a dziennikarze IGN spekulują o kwocie rzędu 20 lub 30 dolarów. Warto również podkreślić, iż Star Wars Dark Forces Remaster ma oferować wsparcie dla rozdzielczości 4K i działać nawet w 120 kl./s., co samo w sobie również jest świetną informacją.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Star Wars Dark Forces Remaster ma ukazać się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Kiedy dokładnie zadebiutuje gra? Tego jeszcze nie wiemy, ale Nightdave Studios ma ujawnić dokładną datę premiery jeszcze w tym roku. Jest więc na co czekać!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.