Gry z serii Star Wars będą wydawane co pół roku? Znany insider zabiera głos

Star Wars Fallen Order

Disney ma w swoim posiadaniu aż dwie potężne marki, jakimi są uniwersum Marvela oraz Star Wars i sukcesywnie stara się rozszerzać obecność tych franczyz na rynku gier. Widać to bardzo dobrze na przykładzie Marvela, którego produkcje takie jak Marvel’s Midnight Suns, czy nowa gra o Iron Manie na pewno przyciągną uwagę wielu graczy. Okazuje się, że Disney może mieć równie ambitne plany wobec serii Star Wars.

Tom Henderson twierdzi, że gry AAA w uniwersum Star Wars wydawane będą przynajmniej raz do roku

Star Wars Jedi: Ocalały
Star Wars Jedi: Ocalały

Popularny branżowy informator — Tom Henderson — twierdzi, że Disney oczekuje, że nowe gry z serii Star Wars wydawane będą co sześć miesięcy. Gigantowi branży rozrywkowej zależy, aby w jednym roku fiskalnym ukazywał się jeden tytuł AAA oraz jedna pomniejsza pozycja, np. gra mobilna. Na ten moment lista zapowiedzianych produkcji w uniwersum Gwiezdnych Wojen prezentuje się następująco:

  • Gra od Amy Hennig – Skydance Media
  • Niezatytułowany FPS – Respawn Entertainment
  • Gra z otwartym światem – Ubisoft Massive
  • Star Wars: Eclipse – Quantic Dream
  • Knights of the Old Republic Remake – Saber Interactive
  • Star Wars Jedi: Survivor – Respawn Entertainment
  • Star Wars: Hunters – Zynga
  • Niezatytułowana gra strategiczna – Respawn Entertainment

W kontekście planów Disneya i powyższego zestawienia trzeba zwrócić uwagę, że niektóre z tych gier mają dość wyboistą drogę do premiery. Jako przykład można przytoczyć wymienione Star Wars Eclipse od Quantic Dream, które ponoć powstaje z wielkim trudem ze względu na skomplikowany proces produkcyjny. Podobnie jest w przypadku KOTOR Remake, czyli projektu, któremu niedawno zmieniono dewelopera. Henderson uważa jednak, że Disney ma jeszcze kilka niezapowiedzianych gier, które na ten moment są w fazie preprodukcji, a które w przyszłości uzupełnią powyższą listę. Jedną z nich ma być pozycja oparta na historii znanej z serialu Mandalorian.

Przeczytaj też: Pad do PC — najlepsze modele

Mimo że wydaje się to naprawdę ciekawe i zapewne ucieszy wielu fanów Gwiezdnych Wojen, jednak trzeba do tej plotki podejść z dość dużym dystansem. Nawet jeśli zakulisowe informacje Hendersona okażą się prawdziwe, to nadal należy brać pod uwagę fakt, że tworzenie gier często bywa procesem, który często wymyka się z odgórnie narzuconych ram czasowych.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.