Star Wars Jedi Ocalały z prezentacją systemu walki. Cal Kestis stanie się bardziej wszechstronnym Jedi

Star Wars Jedi Ocalały

Respawn Entertainment w ostatnim czasie bardzo chętnie dzieli się z graczami nowymi informacjami na temat Star Wars Jedi Ocalały. Jakiś czas temu reżyser gry — Stig Asmussen — wyjawił, że w produkcji uświadczymy kilka nowości związanych z systemem walki.

Podczas niedawnej rozmowy przeprowadzonej z portalem IGN Asmussen wraz z dyrektorem do spraw projektowania — Jasonem de Hearas — uszczegółowili ten temat i doczekaliśmy się nawet konkretnej prezentacji nowych możliwości bojowych Cala Kestisa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Star Wars Jedi Ocalały — twórcy mówią o koncepcji Jedi 2.0

Star Wars Jedi Ocalały — prezentacji stylów walki

Jak do tej pory wiadomo, fabuła Star Wars Jedi Ocalały rozgrywać się będzie pięć lat po wydarzenia z poprzedniej części, a gracze wcielą się w bardziej dojrzałego i doświadczonego Cala Kestisa. Oznacza to, że od samego początku będziemy mieli do czynienia z lepiej wyszkolonym wojownikiem, który nabył biegłość w kilku różnych stylach walki.

Na samym początku do naszej dyspozycji oddane zostaną trzy postawy — pojedynczy miecz, podwójny, oraz dwa ostrza. Oczywiście każdy z tych stylów znajdzie zastosowanie w konkretnych sytuacjach i momentach, a w trakcie przygody pozna dodatkowe dwie postawy, zwiększające jego bojowy potencjał.

Zaprezentowane powyżej wideo podkreśla, jakie duże różnice występują pomiędzy każdym ze stylów. Dwa ostrza sprawdzą się idealnie przeciwko wrogom nacierającym na nas na krótkim dystansie, podstawowe pojedyncze ostrze będzie — jak zawsze — niezwykle uniwersalne, podwójne ostrza zaś okażą się dobrym sposobem na utrzymanie przeciwników na odpowiednim dystansie.

Star-wars-jedi-ocalaly
Star Wars Jedi Ocalały

Uwagę przykuwają dwa dodatkowe style, gdzie jeden z nich opiera się na dwuręcznym mieczu świetlnym, a drugi na zastosowaniu miecza oraz blastera. Pierwszy z nich jest nastawiony ewidentnie na zadawanie dużych obrażeń, jednak okupione jest to znacznie mniejszą mobilnością Cala, który częściej zmuszony będzie parować ataki, niż ich unikać.

Małą rewolucją jest zastosowanie kombinacji miecza oraz blastera, która z punktu widzenia klasycznych Jedi jest czymś zupełnie niekonwencjonalnym. Nie oznacza to jednak, że Cal stanie się wówczas wojownikiem strzelającym wyłącznie do wrogów, broń palna będzie tutaj miała raczej charakter pomocniczy.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Steam

Wartym uwagi jest fakt, iż podczas eksploracji będziemy mogli „mieć przy sobie” tylko dwa spośród pięciu stylów, a rotowanie nimi będzie dostępne w miejscach medytacji. Na udostępnionych materiałach widać także, iż walka w Star Wars Jedi Ocalały jest bardzo dynamiczna, a wyprowadzane sekwencje ciosów naturalnie łączą się w potężne kombinacje.

Wideo może napawać optymizmem i wiele wskazuje na to, że Star Wars Jedi Ocalały będzie równie udaną grą, co poprzednia odsłona z dopiskiem „Fallen Order”. W pełni przekonamy się o tym po premierze, której data niedawno została przesunięta i nastąpi dopiero 28 kwietnia 2023 roku. Gra zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S, omijając tym samym poprzednie generacje konsol.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.