Ubisoft reaguje na krytykę Star Wars Outlaws! Firma wydała oświadczenie w sprawie wycinania zawartości

Star Wars Outlaws Ubisoft logo

Star Wars Outlaws to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Produkcja ta skupiła na sobie uwagę milionów graczy, niedawno opublikowanym zwiastunem zdradzającym datę premiery, jednak atmosferę wokół tytułu w niekoniecznie pozytywny sposób podgrzała wieść, o wycinaniu zawartości z gry na potrzeby DLC. Teraz Ubisoft w oświadczeniu dla serwisu IGN próbuje tłumaczyć się z tej decyzji.

Ubisoft odnosi się do krytyki Star Wars Outlaws

Star Wars Outlaws — zwiastun

Pierwsza połowa 2024 roku zdecydowanie nie jest udana dla Ubisoftu. Choć firma dobrze otworzyła rok ciepło przyjętym Prince of Persia: The Lost Crown, to chwilę później straciła w oczach graczy absurdalnymi wypowiedziami swojego dyrektora ds. subskrypcji. Wizerunek francuskiej korporacji nie poprawił też bardzo średni debiut długo wyczekiwanego Skull and Bones.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nadzieją na odwrócenie tego niekorzystnego trendu miała być premiera gry Star Wars Outlaws, na którą czeka wielu fanów tego gwiezdnego uniwersum. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, gdy twórcy zaprezentowali zwiastun, w którym podali oficjalną datę premiery.

Ubisoft nie byłby jednak Ubisoftem, gdyby w jakiś sposób nie zdenerwował graczy. Zaraz po premierze filmu internet obiegła wieść o tym, że część zawartości Star Wars Outlaws już w dniu premiery nie będzie dostępna w standardowej edycji gry, a by móc ją zdobyć trzeba będzie kupić wersję Gold lub Ultimate. Warto dodać, że ta ostatnia ma kosztować horrendalne 619 zł!

Gracze zareagowali natychmiast i nie pozostawili na francuskiej korporacji suchej nitki. W mediach społecznościowych pojawiły się setki komentarzy krytykujących takie zachowanie.

Ubisoft musiał zareagować pod naporem społeczności i w oświadczeniu dla serwisu IGN odniósł się do zarzutów o wycinanie zawartości z gry i chowanie jej za paywallem.

Dla wyjaśnienia, Jabba the Hutt i Hutt Cartel to jeden z głównych syndykatów w Star Wars Outlaws i będzie częścią doświadczenia każdego, kto kupi grę, niezależnie od jej edycji.

Rzecznik Ubisoftu dla IGN

Choć te słowa zdają się trochę uspokajać sytuację, to dalej nie wyjaśniają absurdalnej ceny wersji Ultimate. Ubisoft nie odniósł się też do faktu, że nawet pudełkowe wydanie gry będzie wymagało połączenia z Internetem, by można było zainstalować tytuł.

Star Wars Outlaws będzie miało swoją premierę 30 sierpnia 2024 roku. Tytuł będzie dostępny na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Źródło: Insider Gaming, IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.