Starfield – porównano płynność działania dwóch wersji gry. Różnica jest zauważalna!

Starfield

Wczoraj informowaliśmy, że posiadacze pecetowej wersji Starfielda mogą zainstalować najnowszą aktualizację w wersji beta. Jej najważniejszym elementem jest oficjalne wprowadzenie drugiej (po AMD FSR 2) techniki skalowania obrazu – NVIDIA DLSS 3. Mimo że DLSS zapewnia bardzo wysoki wzrost wydajności, to na dodatkowe klatki na sekundę mogą liczyć także osoby, które nie korzystają funkcji poprawiających płynność.

Bethesda usprawnia działanie Starfielda. Najnowsza aktualizacja poprawia wydajność na PC

Starfield – porównanie wydajności z włączonym i wyłączonym DLSS

Autor materiału zamieszczonego na kanale Compusemble porównał płynność działania Starfielda w czterech wariantach. Zgodnie z oczekiwaniami, największy przyrost liczby klatek na sekundę odnotowano na po włączeniu DLSS Super Resolution wraz z Frame Generation. W niektórych sytuacjach mamy do czynienia z dwukrotną różnicą.

Bardziej interesująco prezentuje się porównanie ostatniej stabilnej wersji z najnowszą betą bez dodatkowych „wspomagaczy”. W tym przypadku gracze również mogą liczyć na zauważalny, ok. 10-procentowy wzrost wydajności. Warto podkreślić, że gra jednocześnie alokowała nieco mniej pamięci VRAM.

Przeczytaj także: Najlepsze gry postapokaliptyczne

Co ciekawe, w usprawnianie Starfielda zaangażowana jest nie tylko Bethesda, ale również scena moderska. Jeden z autorów tzw. Community Patcha niedawno opisywał trudności, z jakimi mierzy się zespół opracowujący nieoficjalne poprawki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.