Naprawa Starfield stanowi wyzwanie dla moderów. „Wiele rzeczy jest naprawdę zepsutych”

Starfield

Pod koniec października pojawił się pierwszy Community Patch do Starfield. Darmowa łatka eliminuje różne błędy, naprawia problemy z zadaniami, a także poprawia ogólne wrażenia płynące z rozgrywki. Jeden z członków grupy stojącej za projektem wypowiedział się ostatnio na temat modowania Starfield.

Naprawianie Starfield jest uciążliwe dla moderów

starfield
Starfield

W wywiadzie dla brytyjskiego Eurogamera wypowiedział się ostatnio członek grupy moderów, która odpowiada za projekt Community Patch do Starfield. Pomysł na samodzielne naprawianie produkcji narodził się jeszcze w 2021 roku, jednak ambitne plany nie są tak łatwe do zrealizowania. Jak się okazuje, według jednego z twórców łatki, Bethesda nie oferuje ani konkretnego wsparcia, ani odpowiednich narzędzi dla społeczności moderskiej.

Timothy „Halgari” Baldridge podkreśla, że naprawianie Starfield jest możliwe wyłącznie dzięki temu, że moderzy mają doświadczenie z innymi tytułami. Jak mówi Halgari, w przypadku kosmicznego RPG-a wiele rzeczy jest po prostu zepsutych.

Jedynym powodem, dla którego możemy modyfikować grę, jest to, że modowaliśmy inne tytuły przy użyciu tego samego silnika i wiemy, co robić. Ale wiele rzeczy jest naprawdę zepsutych w porównaniu z innymi grami. […] Firmy rzeczywiście lubią rozmawiać, ale Bethesda nie i to jest najdziwniejsze. Można by pomyśleć, że studio, które ma 100 000 modów do pobrania i ma petabajty danych do modyfikowania Twojej gry, będzie chciało o tym rozmawiać.

Timothy „Halgari” Baldridge

Jak wynika z wypowiedzi Baldridge’a, problemem jest brak wsparcia, ale także komunikacji ze strony Bethesdy. Twórca łatki uważa również, że scena moderska gry rozkręci się dopiero w przyszłym roku, kiedy Bethesda udostępni oficjalne narzędzia do modowania.

Zobacz też: Gry podobne do The Forest

Na koniec przypominamy, że pierwszy Community Patch stworzony przez moderów jest dostępny do pobrania. Rzecz jasna Bethesda również pracuje nad rozwijaniem gry. Jeszcze w tym tygodniu powinna pojawić się kolejna oficjalna aktualizacja do Starfield.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.