Główny bohater w Starfield jest niemy. W grach Bethesdy po staremu

Starfield

Wczoraj dostaliśmy pierwszy gameplay ze Starfielda. Kurz po zakończonej konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase powoli opada, a teraz Bethesda potwierdziła ważny szczegół dot. rozgrywki w swojej nadchodzącej grze. Okazuje się, że także w tej produkcji Amerykanów główny bohater będzie niemową. Niby nic przesadnie zaskakującego, ale wcześniej nie mieliśmy pewności co do tego, czy protagonista znów nie będzie się odzywał.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 85% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Protagonista-niemowa w Starfield

Yes, dialogue in @StarfieldGame is first person and your character does not have a voice. pic.twitter.com/A8384m6rGN

— Bethesda Game Studios (@BethesdaStudios) June 13, 2022

Yes, dialogue in @StarfieldGame is first person and your character does not have a voice. pic.twitter.com/A8384m6rGN

— Bethesda Game Studios (@BethesdaStudios) June 13, 2022

Po wczorajszym pokazie jedni czekają na Starfielda jeszcze bardziej, a dla innych gra stała się obojętna. Dla tych pierwszych studio potwierdziło, że dialogi w Starfieldzie będą prowadzone w pierwszej osobie, a główny bohater nie będzie miał głosu. Innymi słowy, podczas rozgrywki nie usłyszymy jak protagonista rozmawia z NPC-ami.

Warto wspomnieć, że tak jak w wielu poprzednich grach Bethesdy, na początku zabawy w Starfieldzie otrzymamy do dyspozycji rozbudowany edytor, dzięki któremu stworzymy swoją własną postać. Oczywiście bohater-niemowa nie jest niczym nowym w przypadku gier omawianego studia; wręcz przeciwnie, bo w niemal każdej przygodzie od Todda Howarda i spółki protagonista był pozbawiony głosu.

Przeczytaj też: Pokój gamingowy — wszystko, co musisz wiedzieć

Starfield zadebiutuje w pierwszej połowie 2023 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S. W dniu premiery gra wyląduje też w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Bierzcie, póki jeszcze są!
Z