Główny bohater w Starfield jest niemy. W grach Bethesdy po staremu

Starfield

Wczoraj dostaliśmy pierwszy gameplay ze Starfielda. Kurz po zakończonej konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase powoli opada, a teraz Bethesda potwierdziła ważny szczegół dot. rozgrywki w swojej nadchodzącej grze. Okazuje się, że także w tej produkcji Amerykanów główny bohater będzie niemową. Niby nic przesadnie zaskakującego, ale wcześniej nie mieliśmy pewności co do tego, czy protagonista znów nie będzie się odzywał.

Protagonista-niemowa w Starfield

Yes, dialogue in @StarfieldGame is first person and your character does not have a voice. pic.twitter.com/A8384m6rGN

— Bethesda Game Studios (@BethesdaStudios) June 13, 2022

Yes, dialogue in @StarfieldGame is first person and your character does not have a voice. pic.twitter.com/A8384m6rGN

— Bethesda Game Studios (@BethesdaStudios) June 13, 2022

Po wczorajszym pokazie jedni czekają na Starfielda jeszcze bardziej, a dla innych gra stała się obojętna. Dla tych pierwszych studio potwierdziło, że dialogi w Starfieldzie będą prowadzone w pierwszej osobie, a główny bohater nie będzie miał głosu. Innymi słowy, podczas rozgrywki nie usłyszymy jak protagonista rozmawia z NPC-ami.

Warto wspomnieć, że tak jak w wielu poprzednich grach Bethesdy, na początku zabawy w Starfieldzie otrzymamy do dyspozycji rozbudowany edytor, dzięki któremu stworzymy swoją własną postać. Oczywiście bohater-niemowa nie jest niczym nowym w przypadku gier omawianego studia; wręcz przeciwnie, bo w niemal każdej przygodzie od Todda Howarda i spółki protagonista był pozbawiony głosu.

Przeczytaj też: Pokój gamingowy — wszystko, co musisz wiedzieć

Starfield zadebiutuje w pierwszej połowie 2023 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S. W dniu premiery gra wyląduje też w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z