Jeśli Starfield nie działa płynnie na twoim PC, Todd Howard sugeruje upgrade sprzętu

starfield todd howard

Starfield zaliczył bardzo udany debiut. Jest najpopularniejszą grą ekskluzywną nowej generacji Xboxa, a na ręce deweloperów z Bethesdy składane są gratulacje ze strony innych dużych studiów. Część pecetowych graczy narzeka jednak na optymalizację produkcji na komputerach, do czego odniósł się Todd Howard podczas ostatniego wywiadu dla Bloomberga.

Todd Howard odnosi się do tematu optymalizacji Starfield na PC

Tom Warren z The Verge podał na swoim profilu na platformie X (wcześniej Twitter) fragment wywiadu, którego udzielił Todd Howard z Bethesdy i Phil Spencer z Microsoftu portalowi Bloomberg. Podczas rozmowy pojawiły się również pytania od widzów. Jeden z fanów zapytał wprost: „Czemu nie zoptymalizowaliście Starfielda na PC?”. Howard pośpieszył z odpowiedzią:

Zoptymalizowaliśmy i działa on świetnie. To prawdziwa next-genowa gra na PC. Naprawdę posunęliśmy daleko naszą technologię, więc być może będziecie musieli ulepszyć wasze pecety. Ale jest w niej sporo dobrego i odzew fanów jest świetny.

Todd Howard

Ten sam wywiad przyniósł także informacje na temat pojazdów lądowych w grze. Jak się okazuje, deweloperzy brali pod uwagę wprowadzenie takiego elementu do Starfield, jednak to „zmieniłoby rozgrywkę”.

Rozważaliśmy to, ale dodanie pojazdów zmieniłoby rozgrywkę. Jeśli po wylądowaniu statku gracz przemieszcza się na piechotę, wiemy dokładnie, jak szybko zobaczy różne rzeczy. Na powierzchni można korzystać z jetpacka, którego ulepszanie jest świetną zabawą, a przy różnych grawitacjach na różnych planetach, tworzy to unikalne doświadczenie dla każdej z nich.

Todd Howard

Zobacz też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup STARFIELD

Pomimo pojawiających się uwag co do optymalizacji Starfield czy wspomnianego braku pojazdów lądowych, produkcja Bethesdy zbiera świetne oceny zarówno od krytyków, jak i od samych graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.