Valve potwierdza prace nad Steam Deck 2! Do premiery urządzenia jednak daleka droga

steam deck oled

Wczoraj Valve zaprezentowało Steam Deck OLED, który nie tylko posiada nowy ekran, ale również kilka innych ulepszeń. Pomimo tej zapowiedzi, Valve utrzymuje, że do premiery urządzenia przenośnego nowej generacji trzeba będzie jeszcze poczekać. Steam Deck 2 może bowiem pojawić się dopiero za kilka lat.

Kiedy pojawi się Steam Deck 2?

Prezentacja Steam Deck OLED

Wczoraj miała miejsce prezentacja Steam Deck OLED – ulepszonego modelu oryginalnego Steam Decka. Nowa wersja urządzenia ma cechować się nie tylko lepszym ekranem, ale także dłuższą żywotnością akumulatora, bardziej dopracowanym chłodzeniem czy szybszym pobieraniem danych. Valve przekazało, że mimo ogłoszenia nowego modelu OLED, do premiery Steam Deck 2 jeszcze daleko.

W rozmowie z Bloombergiem Valve potwierdziło jednak, że zespół pracuje już nad nową generacją urządzenia. Steam Deck 2 ma być wyposażony w next-genowe podzespoły, co zapewni użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia. Jak jednak podaje Lawrence Yang, projektant Steam Decka, premiera kolejnej wersji sprzętu nie nastąpi wcześniej niż za 2-3 lata.

Warto dodać, że słowa Yanga pokrywają się z wypowiedzią Pierre-Lou Griffaisa, który we wrześniu powiedział The Verge, że Valve nie spodziewa się wypuścić Steam Deck nowej generacji „w ciągu najbliższych kilku lat”.

Zobacz też: Najlepsze gry postapokaliptyczne

Na zakończenie przypomnijmy, że Steam Deck OLED będzie dostępny od 16 listopada 2023 roku. Cena za model z pojemnością 1TB wynosi 3099 zł, natomiast za wariant z 512GB trzeba zapłacić 2599 zł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.