Świetnie zapowiadająca się gra niebawem trafi do Xbox Game Pass. To połączenie Frostpunka i Dungeon Keeper

SteamWorld Build Xbox Game Pass

W ostatnim czasie pojawia się bardzo dużo wieści na temat gier, które w najbliższej przyszłości zasilą ofertę biblioteki Xbox Game Pass. Tylko dzisiaj potwierdzone zostało, że do abonamentu trafi m.in. Persona 3 Reload czy Replaced, a nieco wcześniej zupełnie niespodziewanie w usłudze pojawiło się wyczekiwane przez wielu Humankind. Teraz zaś dotarły do nas wieści, że jeszcze w tym roku doczekamy się produkcji, która powinna trafić w gusta wszystkich lubujących się w projektowaniu i budowaniu miast.

SteamWorld Build od pierwszego grudnia pojawi się w Xbox Game Pass

SteamWorld Build — trailer ujawniający datę premiery

Mowa dokładnie o SteamWorld Build, które trafi do sprzedaży już 1 grudnia 2023 roku i od samego początku dostępne będzie w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Jest to pozycja od studia Image & Form Games, które ma na swoim koncie m.in. SteamWorld Dig 1 i 2, które na Steamie pochwalić się mogą naprawdę dobrymi recenzjami.

Omawiana produkcja w założeniach rozgrywa się w realiach umierającej planety, a naszym zadaniem jest zbudowanie miasta i odkopanie dawno utraconej technologii. Mimo że jest to nasz główny cel, to „po drodze” będziemy musieli zaspokajać potrzeby obywateli, handlować czy bronić szybów kopalnianych przed kreaturami, które będą próbowały nam przeszkodzić w spełnieniu naszej misji.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Xbox Series S

Biorąc pod uwagę ten opis, można pokusić się o stwierdzenie i SteamWorld Build będzie swego rodzaju połączeniem Frostpunka z serią Dungeon Keeper, co samo w sobie bardzo mocno działa na wyobraźnię. Pozostaje mieć nadzieję, że zaoferuje ona nam coś wyjątkowego i nie będzie ona kolejnym „zapychaczem” w abonamencie Microsoftu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.