Jeszcze więcej perełek jak Stray. Sony wyciąga rękę w stronę małych zespołów

Stray

Stray jest ogromnym hitem i na pewno zawalczy w niektórych kategoriach o jak najwyższe nagrody w trakcie tegorocznej edycji The Game Awards. Mamy tutaj do czynienia z letnią niespodzianką, z którą posiadacze konsol PS4 i PS5 mogą zapoznać się dzięki uprzejmości Sony. To ta firma wyciągnęła rękę w stronę zespołu Blue Twelve Studios, umożliwiając im korzystanie z np. devkitów – narzędzi programistycznych – czy promując ich tytuł.

Jeszcze więcej hitów jak Stray na PS5? Dzięki PlayStation Creators jest to możliwe

Stray – trailer

Na blogu SIE pojawił się teraz post od szefa PlayStation Creators, Grega Rice’a, w którym autor wspomina o tym, że stałym celem korporacji jest uczynienie PlayStation najlepszym miejscem do publikowania i grania w nie tylko ogromne blockbustery, ale również gry indie typu Stray.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rice widząc sukces wyżej wymienionej produkcji, postanowił wraz ze swoją ekipą ogłosić, że firma dąży do obniżenia bariery wejścia i usprawnienia procesu publikacji. Nowo licencjonowani wydawcy gier na PlayStation, jak i sami deweloperzy, będą mogli otrzymać na start jeden zestaw deweloperski PS5 i jeden zestaw testowy PS5.

Sprawdź także: Jak zmienić nick w Valorant?

Takie rozwiązanie ma doprowadzić do tego, że zarejestrowanie się w programie partnerskim będzie jeszcze prostsze. Próg dołączenia do rodziny PlayStation Creators został obniżony, więc możemy oczekiwać, że coraz więcej mniejszych zespołów będzie wydawać swoje nietypowe hity nie tylko na PC (jak ma to miejsce zazwyczaj), ale również na konsolach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.