Szefowie CMA i FTC spotkali się przed wydaniem decyzji ws. przejęcia Activision? Bobby Kotick potwierdza

Bobby Kotick - dyrektor generalny Activision Blizzard

Jak już wszyscy pewnie wiemy, CMA finalnie zablokowało przejęcie Activison Blizzard przez Microsoft. Co interesujące, szef brytyjskiej organizacji miał przed podjęciem tej decyzji spotkać się w Waszyngtonie z przewodniczącą amerykańskiego FTC. Tak przynajmniej twierdzi Bobby Kotick.

Szef CMA spotkał się z przewodniczącą FTC przed podjęciem decyzji o przejęciu Activision Blizzard?

Microsoft Xbox + Activision Blizzard
Microsoft + Activision Blizzard

Po ogłoszeniu decyzji CMA prezes Activision Blizzard Bobby Kotick udzielił wywiadu amerykańskiej stacji CNBC. Rozmowa ta jest dosyć długa, ale najważniejszym jej punktem dla graczy jest rzekome spotkanie szefów FTC i CMA, do którego miało dojść półtora tygodnia temu.

Cóż, byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że Lina Khan (przewodnicząca FTC) i szef CMA spotkali się półtora tygodnia temu w Waszyngtonie. Wiesz, zgodnie z prawem, nie powinno się omawiać czynnych spraw sądowych. Nie wiem, czy to zrobili. Ale myślę, że to właśnie teraz widzisz, że CMA jest używane jako narzędzie przez FTC, aby móc tworzyć tego rodzaju rezultaty, a to nie jest sposób, w jaki te organizacje powinny działać.

Bobby Kotick

O czym konkretnie mieli rozmawiać przewodniczący powyższych organizacji? To pozostaje tajemnicą, ale jeżeli doszło do takiego spotkania, to rzeczywiście sprawa Activision Blizzard i Microsoftu mogła być przynajmniej jedną z omawianych kwestii.

Zobacz też: Gry podobne do Minecraft

Na decyzję CMA zareagowała również giełda, której oceny zawsze towarzyszą takim sytuacjom. W wyniku ostatnich wydarzeń Activision Blizzard stracił więc na wartości, ale umocnił się za to Microsoft.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.