The Day Before kosztuje teraz nawet 1000 dolarów! Skalperzy wyczuli biznes

The Day Before

The Day Before to prawdopodobnie największa growa porażka 2023 roku. Tytuł zebrał fatalne oceny od graczy i krytyków. Odbiór gry był tak zły, że studio Fntastic zostało zamknięte 4 dni po premierze swojego dzieła, a produkcja została usunięta ze Steama. Sytuację postanowili wykorzystać skalperzy, którzy próbują sprzedać kody z grą za nawet 1000 dolarów!

The Day Before — skalperzy żądają od graczy nawet 1000 dolarów za tytuł

The Day Before — zwiastun

The Day Before to jedna wielka katastrofa. Tytuł obiecywał ogromny, postapokaliptyczny świat, który będziemy mogli zwiedzać wraz z innymi graczami. Wszystko to okazało się kłamstwem, zbudowanym na gotowych assetach do Unreal Engine, wybujałym marketingu i pracy wolontariuszy, zamiast porządnego zespołu deweloperów. Na premierę fani otrzymali coś, co bardziej aspiruje do wersji alfa, niż do prawdziwej, dopracowanej gry wideo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Taki debiut nie mógł skończyć się dobrze. Studio Fntastic zamknęło się zaledwie 4 dni po wypuszczeniu swojej produkcji, The Day Before zostało wyrzucone ze Steama, a gracze masowo składają prośby o refundację kosztów.

Są jednak osoby, które w całej tej tragifarsie znalazły możliwość do szybkiego wzbogacenia się. Są to skalperzy, którzy nabyli zawczasu kody na grę, a teraz próbują je odsprzedać po znacznie zawyżonych cenach. Kwota, jakiej żądają na różnych portalach, wynosi od 200 do nawet 1000 dolarów! Warto przypomnieć, że premierowa cena tytułu wynosiła 40 dolarów.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Przed podjęciem decyzji o tak ryzykownym i nieopłacalnym zakupie warto wspomnieć, że gra nie będzie już dłużej rozwijana, a szansa na to, że markę odkupi inne studio, jest praktycznie zerowa. Zamiast The Day Before warto zainteresować się innymi grami, utrzymanymi w klimatach postapokaliptycznych.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.