The Last of Us 2 z liczbą sprzedanych kopii. Gra rozeszła się dobrze, ale to wciąż mniejsze liczby niż przy „jedynce”

The Last of Us 2 Ellie

Wczoraj odbyło się prawdziwe święto dla fanów The Last of Us. Najpierw przedwcześnie zaprezentowano The Last of Us Part 1 Remake, następnie podano informacje o trybie sieciowym The Last of Us „Fractions”, aby dzisiaj przedstawić liczbę sprzedanych kopii The Last of Us 2.

Dobra sprzedaż The Last of Us 2

Gameplay z The Last of Us 2

Sony we współpracy z Naughty Dog zaktualizowało wyniki sprzedażowe pełnoprawnej kontynuacji przygód Ellie i Joela. Z najnowszych danych wynika, że TLOU 2 nabyło – od premiery w czerwcu 2020 roku – ponad 10 mln graczy. Przypomnijmy, że w ciągu trzech dni od debiutu gry sprzedała się ona w około 4 milionach egzemplarzy, więc od tego czasu doszło 6 mln zainteresowanych.

Przed The Last of Us 2 jednak wciąż długa droga, aby przebić wyniki sprzedażowe pierwszego The Last of Us. Bazując na danych z kwietnia 2018 roku rzeczony tytuł kupiło ponad 17 milionów graczy. Trzeba jednak zaznaczyć, że TLOU miało wtedy na karku już prawie 5 lat, a TLOU 2 istnieje na rynku dopiero od dwóch.

Sprawdź także: Podsumowanie Summer Game Fest 2022

W międzyczasie zachęcamy do sprawdzenia porównania graficznego remake’u The Last of Us z oryginałem. Odświeżenie przygotowywane przez Naughty Dog trafi na półki sklepowe – w wersji na PS5 – 2 września 2022 roku. W późniejszym terminie ukaże się również wersja na PC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z